‘Çöplüğe süpürüleceksiniz' -(TAMAMI)

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur son savunmasını yaptı

‘Çöplüğe süpürüleceksiniz' -(TAMAMI)
21 Mayıs 2013 Salı 17:51

‘TSK savaş suçlusu gösterilmek isteniyor’

Kalabalık bir izleyici kitlesinin de hazır bulunduğu Ergenekon davasında son savunmasını yapan Jandarma Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur, tarihi açıklamalarıyla duruşmaya damgasını vurdu

Ergenekon davasının dünkü duruşmasında Jandarma Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur, esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmasını yaptı. Uğur, PKK’nın terör örgütü olarak tanımlanmaktan çıkartılıp savaşan taraf statüsüne getirmek ve TSK’yı savaş suçlusu gibi gösterilmeye çalışıldığını söyledi. Uğur’un savunmasını CHP milletvekilleri Kamer Genç ve Ramazan Kerim Özkan ile TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, TGB Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel de izledi. Çok sayıda TGB üyesi genç de Uğur’a destek için duruşmaya katıldı.

‘Türkçe savunma yapacağım!’

Uğur, savunmasını ana dili olan Türkçe olarak yapacağını belirterek sözlerine başladı. “Uydurma Ergenekon davası, Atatürk’ün askerlerinden 90 yılın intikamının alınmaya çalışıldığı bir davadır” diyen Uğur, “Dava tamamen siyasidir. Planlayıcıları ve destekleyicileri, ABD emrindeki bölücüler, ihvan üyeleri ve cemaat görünümlü F-tipi çetedir” açıklamasını yaptı.

‘Tertipçilere teşekkürler’

Uğur, Ergenekon davasını tertipleyenlere teşekkür ettiğini belirterek “Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları bu tezgahı sergiledikleri için aynı 1919’daki gibi millet uyanmış ve ayağa kalkmıştır. Bu irade Milli Merkez ile ete kemiğe bürünmüş, TGB ile ihanetin üzerine yürümeye başlamıştır. Artık bu yoldan geriye dönüş yoktur” dedi.

Gülen cemaati ile Tayyip Erdoğan ve ekibinin birbirini sevmediklerinin altını çizen Uğur, “Özellikle cemaat görünümlü F-tipi çete dost düşman herkesi dinler, kaydeder, fişler ve arşive atar. Zamanı geldiğinde bunları servis eder. Menfaat çatışması yaşadıklarında Mehmet Ali Talat, Remzi Gür görüşmeleri örneğinde olduğu gibi servis eder. Sonra da bunu Aydınlıkçıların yani vatansever öncülerin üzerine atar” diye konuştu.

Açılım ihaneti

Abdullah Öcalan’ı İmralı’da sorgulayan Uğur, açılım sürecine ilişkin de şunları kaydetti: “Açılım ihanetini, ihvan üyesi Tayyip Erdoğan, cemaat görünümlü çetenin başı Fethullah hoca efendi ve bebek katili teröristbaşı Apo efendi birlikte kolkola icra etmektedirler. Ağababaları ABD’dir. Açılım tezgahının en büyük ihanet olduğunu Apo efendiyi çok iyi tanıyan, yıllarını terörle mücadeleye adamış bir Türk subayı olarak milletime bu sözde sanık kürsüsünden anlatmak benim boynumun borcudur. Tayyip Erdoğan ile teröristbaşı Apo’nun yapılan pazarlık sürecinde tartışmasız olarak anlaştıkları birinci husus Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmasıdır. İkinci olarak ağız birliği ettikleri diğer konu ise olmayan Ergenekon örgütü iddiasıdır. İki şahsın ruh hallerinin bu kadar örtüşmesi son derece enteresandır.”

Uğur, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un “Özel yetkili savcı ve hakimler arasında sağcısı, solcusu, cemaatçisi ve karşı cemaatten olanı da var” sözlerine atıfta bulunarak “Ben bu hususu bir türlü kabullenemiyorum. Cumhuriyetin savcısının, Türk Milleti adına görev yapan yargıcın, şucusu bucusu olur mu? Bu mu Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi? Türk Milleti bu açıklamayı hafızasına kaydetmelidir” ifadelerini kullandı.

‘ABD tetikçisi Apo efendi’

10 Mayıs tarihli Özgür Gündem Gazetesi’nde Mardin Kızıltepe’de Atilla Uğur’un faili meçhul cinayetlere karıştığını öne süren “Katil Albay Atilla Uğur” başlıklı haberi mahkemeye göstererek şu açıklamayı yaptı: “ABD’nin tetikçisi Apo efendi tarafından verilen talimat ile teröre karşı kanıyla canıyla mücadele etmiş TSK personeline sözde faili meçhuller kapsamında uydurma davalar açılması tezgahın büyüklüğünü göstermektedir. Benim vatana yaptığım hizmet bu mudur? Esas amaç PKK’yı terör örgütü olma konumundan çıkartmak, savaşan taraf statüsüne getirmek, sonrasında bol propaganda ve uydurma davalar ile TSK’yı güya savaş suçlusu konumuna getirmektir. Yani TSK’nın terörle mücadelesini gayrı meşru göstermektir. ABD ve AB’nin iştahla beklediği de budur. Sonrasında özerklik, federasyon ve kukla devlet büyük Kürdistan!”

Çözümün adresinin ise Milli Merkez olduğunu vurgulayan Uğur, “Bağımsız ve onurlu yaşayabilmemizin çaresi milli hükümetin kurulmasıdır. Uydurma Ergenekon davaları ve benzerlerinin tarihin çöplüğüne süpürülmesine az kalmıştır. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Türk oğlu Türküm. Ne mutlu Türküm diyene” diyerek sözlerini noktaladı. Savunmasını tamamlamasının ardından salondaki 100 kadar TGB’li genç, Uğur’u coşkuyla alkışladı.

Nutuk’tan alıntı

“Büyük Türk Milleti, 23 Nisan 2013 günü Ankara’da toplanan Milli Merkezi çok iyi takip etmelidir” diyerek “19 Mayıs kutlamalarında ayağa kalkan Türk Milleti’nin biatçı ve vatansızlara korku veren büyük uğultusunu dikkatle dinlemelidir. Allah’ını, vatanını ve bayrağını sevenler artık duruma el koyma kararını almışlardır” dedi ve Nutuk’tan şu örneği verdi: “Biz mücadeleye başlama kararı aldığımızda millet önce bizi asi, yasadışı, maceraperver gibi görme temayülünde idi. Kimse hainlere karşı başarı elde edilebileceğine inanmıyor ve adeta uyuşmuş gibi, olanları izliyordu. Ne zaman ki, İzmir’i işgal eden Yunan Kuvvetleri mezalime başladı ve İstanbul Hükümeti İşgalcilerle işbirliği yaptı, işte o zaman millet uyandı ve bizim etrafımızda kenetlendi.”

Jandarma’ya yapılan hazırlık

PKK’nın ölüm listesinde adı geçen Uğur, “Apo ‘PKK’yı masum, TSK’yı suçlu göstermek birlikte yürüttüğümüz psikolojik savaşta çok faydalı olur’ diyor. Bunun üzerine şahsım hakkında linç kampanyası sadece terör örgütü yayın organlarında değil, yandaş, yalaka ve yanaşma medyada hemen başlıyor. Yaptıkları hazırlık, bugüne kadar o bölgelerde kahramanca görev yapmış birçok subay, astsubay ve uzman jandarma çavuş arkadaşımıza yöneliktir. Terörle neden mücadele ettin, neden çatıştın, neden vatanını korudun gizli sorusu altında neden insan haklarını ihlâl ettin kılıfı ile personel zan altında bırakılacaktır.

Asıl önemlisi bundan sonra da kimsenin vatanı korumak, terörle mücadele etmek için mecalinin kalmamasının hedeflenmesidir. Kimse PKK terör örgütünün 90 lı yıllarda aynı 33 erimize yaptığı gibi birçok vatandaşı kaçırıp, sorgulayıp sonra da ajan diye infaz ederek çukurlara, kuyulara attığını unutmamalıdır. 40 bin kişinin katlinden sorumlu bir vatan haininin talimatı ile hareket eden herkese yazıklar olsun. O dönemi bizzat yaşamayan, kenarda köşede sadece izlemekle yetinen korkaklar, bugün ahkâm kesmektedirler. Ne yaparlarsa yapsınlar neticede kazanan Türk Milleti olacaktır.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.