Atatürk’te birleşenler Milli Merkezi kuruyor -(TAMAMI)

MİLLİ MERKEZ 23 Nisan Kurultayı toplanıyor

Atatürk’te birleşenler Milli Merkezi kuruyor -(TAMAMI)
15 Nisan 2013 Pazartesi 22:09

27 Ocak 2013 tarihinde yapılan Temsilciler Kurulu toplantısında alınan karar uyarınca, Mill Merkez’e dönüşen Mill Anayasa Forumu 23 Nisan 2013 Salı günü Ankara’da Kurultay topluyor

2011 Genel Milletvekili seçimlerinden önce ve sonra İktidar, Muhalefet ve TBMM Başkanı’nın koro halinde “Yeni Anayasa” istekleri üzerine TBMM’de “Anayasa Uzlaşma Komisyonu” kuruldu.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesini, Atatürk İlke ve Devrimlerini ortadan kaldırmayı, Vatanı bölmeyi ve Milletin birliğini yok etmeyi amaçlayan iç ve dış Güçlerin Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nu etkileyen çalışmalarına karşı milletvekilleri ve eski milletvekilleri, TBMM dışındaki siyasi parti temsilcileri, uzmanlar, akademisyenler, meslek odaları, sendikalar, dernekler ve vakıflar gibi demokratik kitle örgütleri ve medya kuruluşlarının yetkilileri ile sorumluluk duygusu ve bilinci içinde işbirliği yaparak bir araya gelerek 22 Ekim 2011 tarihinde İstanbul’da, 10 Aralık 2011’de Ankara’da, 24 Aralık 2011’de tekrar İstanbul’da toplanıp tüm vatanseverlere açık bir platform olarak “Milli Anayasa Forumu”nu kurduk.

‘Atatürk’te birleştik’

MAF Türkiye çapında düzenlediği etkinliklerle, Bölücü Anayasa girişimine karşı önemli başarı kazandıktan sonra 28 Nisan 2012 günü Ankara’da “Atatürk’te Birleştik” sloganıyla 3000 kişinin katıldığı 1. Kurultayını gerçekleştirdi. Kurultaya katılan vatanseverler özgürlüğümüze ve birliğimize kast eden tüm girişimlerle mücadele etmeyi, günümüz Anayasasına göre seçilmiş olan bu Meclis’in, yeni bir Anayasa yapmaya hakkı ve yetkisi olmadığını ve iktidarın tek amacının 1982 Anayasasını bahane ederek, Bölünme Anayasasını topluma dayatmak istediğini oybirliği ile kararlaştırarak kamuoyuna açıkladı.

MAF, çalışmalarını ülkemizde ve 5 milyon Türkü ayağa kaldırmak üzere Avrupa’da sürdürerek bugüne kadar 75 bin yurtseverin katıldığı, 50 il, 92 ilçe ile 10 mahalle ve köyde toplam 152 toplantı düzenlemiştir.

Bölücü Anayasaya Hayır

Bu toplantılarda yönetici veya konuşmacı olarak görev alan 180 dolayındaki öncü aydınımızın katkıları ile bütünleşen; CHP, İP, MHP, DSP, DP gibi partilerin ve ADD, TGB, CKD, ÇYDD, Eğitim İş Sendikası gibi pek çok kitle örgütü üyesi onbinlerce yurtsever “Yeni Anayasa” yapmakta birleşen partilerin ABD-AB-AKP-PKK ortaklığının “Bölücü Anayasa” çalışmasına meşruiyet sağlamalarına karşılık, bu girişimi engellemek için Millî Anayasa Forumu’nu bir Millî Merkez haline getirmeye karar vermiştir.

Bu çerçevede, bugüne kadar Millî Anayasa Forumu toplamış olan bütün il ve ilçelerden en az onar delege ve çok sayıda konuk 23 Nisan 2013 Salı günü, saat 14.00’te Ankara’da Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde çalışmalarına başlayacak olan Kurultay’da biraraya gelerek Millî Merkez’in kuruluşunu kamuoyuna ilan edeceklerdir.

Millî Merkez oluşumu tüm yurtsever millî güçlere rehber olacak ve dağınık haldeki bu güçleri her türlü siyasi farklılıkların bir kenara bırakıldığı bir çatı altında birleştirecektir.

Bu Kurultay’da, Millî Anayasa Forumunun 152 toplantısını kapsayan Faaliyet raporu sunulacak, Merkez Yürütme Kurulu seçilecek, Temsilciler Meclisi ile İl ve İlçe Temsilciliklerinin oluşturulması için Yürütme Kuruluna yetki verilecek, Millî Merkez Program önerisi tartışmaya açılarak delegerin katkılarıyla şekillendirilip, Millî Merkez’in en az bir yıllık çalışma programı karara bağlanacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.