‘24 Ocak’ta bütün gücümüzle Ankara’dayız’

Göka, santrallerin özelleştirilmesinin şaibeli olduğuna da vurgu yaparak; “Bu kurumların değerinde satılacağına inanmıyoruz. Hükümetin buraları peşkeş çekeceğine inanıyoruz. Şu ana kadar yapılan özelleştirmelerin hepsi de ne yazık...

‘24 Ocak’ta bütün gücümüzle Ankara’dayız’
16 Ocak 2014 Perşembe 03:23

yataganank

İşçi Partisi Genel Sekreteri  Serhan Bolluk 24 Ocak’ta bütün güçleriyle Ankara’da Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy’ün enerji ve maden işçilerinin yanında olacaklarını bildirdi.
Serhan Bolluk yaptığı açıklamada, 24 Ocak’ta Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy’ün Enerji ve Maden İşçilerinin, Hükümetin termik santralleri ve maden ocaklarını özelleştirme girişimine karşı Ankara’ya yürüyeceklerini belirterek, “İşçiler, 24 Ocak’ta aileleri ve halkla birlikte Ankara’da olacaklar. Tayyip Erdoğan’ların kapısına dayanacaklar. Hükümetin ihanet girişimine karşı son ciddi uyarılarını yapacaklar. Yatağan işçisi vatanı savunmaktadır. Mustafa Kemal’in askerleridir. İşçi Partisi olarak, işçilerimizin bu kahramanca eylemlerini sonuna kadar destekliyoruz. Bu yürüyüşün başından sonuna kadar onlarla beraber olacağız. Bu mücadelenin kesinlikle başarıya ulaşacağını görüyor ve bütün kalbimizle inanıyoruz. Partimiz, 24 Ocak’ta bütün gücüyle Ankara’da olacaktır” dedi.
Satış işlemleri gayrımeşru
Tayyip Erdoğan Hükümetinin, yolsuzluk ve kumpasın bütün açıklığıyla ortaya dökülmesinden sonra, yasallığını büsbütün kaybettiğini kaydeden Bolluk,  “Enerji sektörü gibi ülkemizin geleceğiyle ilgili kilit bir sektörde yapacağı satış işlemleri kesinlikle yasal olmayacaktır. Bu işletmeleri kapatmaya niyetli firmaları da bu açıdan uyarıyoruz. Enerji ve madenler kamunundur, kamunun kalacaktır. Bugüne kadarki kahramanca mücadeleleriyle sorunu bütün milletimize maleden, milletimizin sevgilisi haline gelen Yatağan işçileri, bu mücadeleden kesinlikle başarıyla çıkacaktır” diye konuştu.
Hükümet satıştan vazgeçtiğini açıklamalı
Tayyip Erdoğanlar, işçilerimizin bu son ciddi uyarısından gerekli mesajı almasını isteyen Bolluk şunları söyledi: “Satıştan vazgeçtiğini halka açıklamalıdır. Aksi halde üretimden gelen güç dahil, her türlü mücadele yöntemini kullanmaktan kaçınmayacaklarını defalarca açıklayan işçilerimizin ve onlarla kenetlenen halkımızın daha etkili müdahalelerine uğramaktan kaçınamayacaksınız.”

‘Biz de işçilerle yürüyeceğiz’
Enerji ve Maden işçilerinin özelleştirmeye karşı 24 Ocak’ta yapacakları Ankara yürüyüşüne siyasi partiler de katılacaklarını açıkladı. CHP VE MHP Yatağan İlçe Başkanları Aydınlık’a özelleştirme sürecini ve işçilerin mücadelesini değerlendirdi.
CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek; “Biz CHP olarak tüm örgütlerimizle, ailelerimizle, eşlerimizle, çocuklarımızla 24 Ocak’ta işçilerle birlikte olacağız” dedi.
Genek, CHP olarak kar eden kamu kuruluşlarının satılmasına karşı olduklarını söyledi. Yatağan işçilerinin mücadelesinin en başından beri yanlarında olduklarını ifade eden Genek,  “Şimdi de  tüm örgütlerimizle, ailelerimizle, eşlerimizle, çocuklarımızla işçilerle birlikte olacağız. 24 Ocak günü işçilerle birlikte yürüyeceğiz” dedi.  Vatandaşları bu yürüyüşe destek vermeye çağıran Genek, şunları söyledi: “Biz hiçbir siyasi ayrım gözetmeden bu haklı mücadelenin yanında olduk bu günden sonra da olmaya devam edeceğiz. Ankara dakiler kesinlikle bu özelleştirmeden vazgeçmelidir. Bu kurumlar kimseye peşkeş çekilemez.”
MHP: Özelleştirmeden derhal vazgeçilsin!
MHP Yatağan ilçe Başkanı Servet Göka, santrallerin ülke için önemine değinerek Aydınlık’a şunları söyledi: “Buralar stratejik önem taşıyan yerler. Hükümetin bu eylemleri gözönüne alarak özelleştirmeden derhal vazgeçmesi gerekir. MHP yönetimimiz bu yürüyüşte işçilerin yanında olacaktır.  Burada Yatağan halkı topyekün birlik olmak zorundadır. Son günlerde yaşadığımız yolsuzluklar bizi bazı yönleri düşünmek zorunda bırakıyor. Yatağan kolay lokma değildir. Hükümete bu özelleştirmeden vazgeçin diyoruz. Biz  Yatağan halkı ile beraber bu özelleştirmeye geri adım attıracağımıza inanıyoruz ve hükümeti uyarıyoruz. Burada doğacak her türlü olaydan hükümet sorumludur.”
Göka, santrallerin özelleştirilmesinin şaibeli olduğuna da vurgu yaparak; “Bu kurumların değerinde satılacağına inanmıyoruz. Hükümetin buraları peşkeş çekeceğine inanıyoruz. Şu ana kadar yapılan özelleştirmelerin hepsi de ne yazık ki böyle oldu. MHP olarak tüm halkımızı 24 Ocak’ta yapılacak olan büyük Ankara yürüyüşüne çağırıyoruz.”dedi.

Behiye Yaraşçı / Yatağan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.