TSB: Made in U.S.A. FETÖ darbesi!

Türkiye’nin vatansever sanatçıları olarak Adana İncirlik Üssü başta olmak üzere, tüm üslerin derhal boşaltılmasını, Adana’da adeta ajanlık faaliyeti yürüten, sınırını ve yetkisini aşan şüpheli faaliyetlerde ve davranışlarda bulunan ABD Adana Konsolosluğu’nun derhal kapatılmasını istiyoruz

TSB: Made in U.S.A. FETÖ darbesi!
25 Temmuz 2016 Pazartesi 11:39

Türkiye Sanatçılar Birliği Genel Başkanı İnci Özdil, yayımladığı basın bildirisinde, “FETÖ darbesinin ABD yapımı olduğunu” belirterek, darbecileri lanetledi. Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünü anımsatan Özdil, milletin darbecilere “dur” dediğini, emperyalizme karşı birlik olma gereğini vurguladı. Türkiye Sanatçılar Birliği’nin hazırladığı bildiriyi aynen yayımlıyoruz:
Türk milletine, Türk ordusuna ve polisine silah çeken vatansızları lânetliyoruz!
15 Temmuz kalkışmasını başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına karşı yapılmış kanlı, gerici bir darbe girişimi olarak görmekteyiz. Askerlerimizin, subaylarımızın ve polislerimizin gösterdiği kahramanca direnişi kutluyor, minnet duygularımızı sunuyoruz.
Komutanlarımızın dimdik duruşları, vatan ve millet sevgileri, Cumhuriyetin değerlerine bağlılıkları onların ATATÜRK’ün askerleri olduklarını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Ayrıca vatan savunmasında hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizi minnetle anıyor, yaralı asker, polis ve vatandaşlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz.
TSK ve emniyet güçlerimizle gurur duyuyor, Türk milletinin vatansever sanatçıları olarak bu kurumlarımızı bir kez daha bağrımıza basıyoruz.

NATO’YA HAYIR, ABD ÜSLERİ BOŞALTILSIN
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve emniyet güçlerimizin, devletimizin içine sızan tüm düşman unsurlarını en kısa zamanda yok edeceğine inanıyoruz. Amerikan malı olan FETÖ ile birlikte, diğer batı ülkelerinin ve İsrail’in de desteklediği PKK gibi terör örgütlerinin ülkemizde canice ortaya koydukları eylemlerini bugüne kadar nasıl bir vahşetle sürdürdüklerini ibretle görmekteyiz. Biz Türkiye’nin vatansever sanatçıları olarak ABD’nin yuvalandığı Adana İncirlik Üssü başta olmak üzere, Türkiye’de yabancı askerleri barındıran tüm üslerin derhal boşaltılmasını ve Türkiye topraklarında bulunan tüm yabancı askerlerin bu kutsal topraklardan, bir daha gelmemek üzere çıkarılmasını istiyoruz.
ABD ve AB büyükelçiliklerinde bulunan görevli sayısının Türkiye tarafından sınırlandırılmasını talep ediyoruz. Adana’da adeta ajanlık faaliyeti yürüten, sınırını ve yetkisini aşan şüpheli faaliyetlerde ve davranışlarda bulunan ABD Adana Konsolosluğu’nun derhal kapatılmasını istiyoruz. Esas olarak Türkiye’nin NATO üyeliğinin tekrar gözden geçirilmesini umut ediyor ve NATO’ya “hayır” diyoruz.

VATAN İÇİN EL ELE
Halkımızın yüzyıllardır emperyalizme karşı verdiği mücadele geleneği, vatan sevgisi ve bayrak aşkı bu darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında büyük etken olmuştur. Bu kanlı darbeye girişenlerin Türk milletini hiç tanımadıklarını görüyoruz. Halkımızın tarihine ve destanlara konu olan kahramanlıklarını hiç ama hiç öğrenemediklerini anlıyoruz. Tankların paletlerinin altına yatıp kanlı darbecileri durdurmaya çalışan, ne olduğunu anlamadan darbeye karışmış, kandırılmış erlerimizi ikna edip tankların içinden çıkaran halkımızı bütün dünya ibretle görmüş, Türk milletinin bileğinin bükülmezliğine, korkusuzluğuna bir kez daha şahit olmuştur.
Halkımız büyük bir işgal oyununu atlatmış, solcusu-sağcısı toplumun her kesimi meydanlarda kardeşliğini ve birliğini ispatlamıştır.
Halkımızın kardeşliğini pekiştirdiği şu günlerde hükümet ve devlet yetkililerinin halkı bölecek, ayrışmaya neden olacak yapıcı olmayan söylemlerden ve eylemlerden uzak durması gerekmektedir.

HALKIMIZIN HAKKINA, HUKUKUNA SAYGILI OLUNMALI
Atatürkümüzün mirası olan “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünü meydanlarda söylerken, birdenbire Topçu Kışlası’nı yapacağız diyerek Taksim’de Gezi Direnişi’nde milyonların isteğini görmezden gelip, halkı ayrıştırıcı fikirleri ısıtıp tekrar milletimizin önüne konulmasını son derece yanlış buluyoruz.
Taksim’e cami, topçu kışlası, kanal İstanbul gibi rahatsızlık verici fikirlerin dillendirilmesi şu günlerde hiçbir fayda sağlamayacağı, aksine halkın birliğini bozucu ve ayrıştırıcı eylemleri teşvik edeceği açıktır.

EMPERYALİST BÖLÜCÜ GERİCİ KIŞKIRTMALARA GELMEYECEĞİZ
Biz sanatçıların en önemli özelliği geleceği önceden sezebilmektir. Türkiye Sanatçılar Birliği olarak halkımızı kutlarken ülkemizin emperyalizmin açık saldırısı altına girdiğini, püskürtülen bu saldırının son olmayacağını vurgulamak istiyoruz.
Meydanlarda sergilediğimiz kardeşliğimizi bozacak gerici ve bölücü hiçbir kışkırtmaya izin vermemeliyiz. Emperyalizmin olabilecek yeni saldırılarına karşı devletimiz, ordumuz ve emniyet güçlerimizle elbirliği ile direnişimizi sürdürerek ülkemize kastetmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha fazla korumalıyız.
Türkiye Sanatçılar Birliği, halkımızla omuz omuza meydanlardadır. Çünkü bu zafer halkımızın kahramanlıklarının, destanlarının yarattığı Türk sanatına büyük bir ivme kazandırmıştır.
Zaferimiz kutlu olsun!


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.