Bay Pala yeni masallar sallıyor

Diyorlar ki, yurtsever silah arkadaşlarını Ergenekon Davası’ndan mahkûm ettirmek ve ordudan attırmak için çuval çuval düzme evrak rulosu açmış İskender Pala... Onu bilmem ama kendisi için tek çuvala gerek yok, düğümlü muskayı çözmek yetiyor

Bay Pala yeni masallar sallıyor
02 Ağustos 2016 Salı 11:57

Seyyit Nezir

Herkeste bir telaş bir telaş... FETÖ’ye övgü düzmek ve nimetlerinden müstefit olmak için hiçbir fırsatı kaçırmayanlar meğer ne kadar masum ve de pişman durumdalar. AA haberine göre, anlaşılıyor ki, “pişman mısınız?” diye sorunca, İskender Pala da aidiyetini masumluk ve pişmanlık üzerinden yalınkılıç tanımlıyor:
“Ben 17-25 Aralık sürecinde cemaat ile yol yürünemeyeceğini anladım ve yollarımı ayırdım. Evet bir zamanlar Zaman gazetesinde kültür sanat yazıları yazdım. Herkes gibi ben de çocuklarımı onların okuluna gönderdim. Ama o zaman bunların böyle olabileceğini, bu kadar ihanet içerisinde olabileceklerini hiç kestiremezdim.”

BAY PALA İHANET SALLIYOR
Velev ki öyle olsun! “17-25 Aralık süreci” sonrasında cemaatten uzlete çekilmiş ol! Daha öncesinde yıllar yılı ne yaptın ey Pala?
Kendi dışında herkesi aptal sanmakla yetinmiyor Bay Pala. Geçmişte azıcık kire bulaştıysa, işin içinde herkes var. Mademki herkes FETÖ’nün bu kutsal ihanetine ortak olmak için yarışıyor, okullarına en önce Bay Pala yazılmasın mı? Bütün müminler Zaman’ın kapısında kuyruk olmuşken Bay Pala FETÖ’nün okuyup üfledikleri uğrunda köşesinden sallamasın mı?

BAY PALA TİYATRO YAZIYOR
Bay Pala darbeyi tiyatroya benzetenlerle de yarışa tutuşuyor ama orada kalmıyor, tiyatroyu bizzat yazıyor: “Bu ülke, böyle bir dönemde, yetiştirdiği, ekmeğini yedirip suyunu içirdiği bir yazardan ne bekler? Bana göre iyi bir eser, iyi bir tekst bekler. Hemen harekete geçtim ve ‘Haşhaşiler’ üzerinden, bu darbe girişimini değerlendirecek bir tiyatro metni üzerinde harıl harıl çalışıyorum.”
Ne güzel demişsiniz Bay Pala, vatan hainden ihanet bekler. Haşhaşilerle ne işin var! Onu boş ver. FETÖ’nün yaptıklarını sıraya koysan dizeceğin tespih sana ömrünce yazmaya yeter, ötesine bile geçer.

BAY PALA KÖPRÜ ALTINDA YILDIZ MI ARIYOR
Diyorlar ki, yurtsever silah arkadaşlarını Ergenekon Davası’ndan mahkûm ettirmek ve ordudan attırmak için çuval çuval düzme evrak rulosu açmış Bay Pala...
Onu bilmem ama kendisi için çuvala gerek yok, düğümlü muskayı çözmek yetiyor. Bay Pala salladıkça düğüm çözüp kendini ele veriyor. Bakın hele, AA muhabiri Beylerbeyi darbe mıntıkasında Pala’ya ne aradığını mı sordu kim bilir, meddah olup ol geceyi sizinki nasıl yazıyor: 15 Temmuz gecesi arkadaşlarıyla Kuzguncuk’ta bulunuyorlarmış ama Boğaziçi Köprüsü’nde askerlerin darbe girişimi için bulunduklarını bilmiyorlarmış. Halk sokağa çıkmaya başlayınca onlar Kuzguncuk’tan Beylerbeyi’ne, astsubay okulunun önlerine doğru sahil gezintisine çıkmışlar. Ama ne mehtap! En büyük bestseller tarihî aşk romanına koyulmak için köprünün Anadolu ayağında sabırsızlanırken, silahlı erin biri, “Amca evine dön!” deyince bunda şafak atmış, eski günlerini hatırlayıp, “Evladım ben emekli subayım, bu nedir, bana izah et” deyi kükreyip tekmil istemiş. Tekmil, silah sesleriyle köprüden gelmiş: “Kaçılın darbe var!” Pala, olaylar büyüyüp askerler üsteleyince, çareyi evine dönmekte bulmuş. Ne tıraş ama!

PALA SALLADIKÇA FETÖ’NÜN KÖKÜNÜ KAZIYOR
Şu AA muhabiri de pek yaman! Durmadan sıkıştırıyor: Kendi eve giderken halkın darbecilere karşı gitmesinden gurur duyan Pala, salladıkça tıraş ediyor:
“Evet, darbe başarısız oldu ama FETÖ’nün kökü kazınmalı.” Dervişin fikri zikrindeymiş: Darbenin amacı FETÖ’yü mü ortadan kaldırmaktı? Burada “ama” ile inat etmenin yeri ne?
Pala hızla her yana sallıyor: “Her şekilde kim cezasını görecekse görmeli ve nasıl önüne geçilecekse geçilmeli. Elbette kurunun yanında yaşı yakmadan çünkü böyle savrulma dönemlerinde birileri kendine yer açmak için, birileri eski hesapları görmek için, birileri de birtakım menfaatler uğruna başkalarını karalayabilir. Ben Türk milletinin hakkaniyetine inanan birisiyim. Bunlar temizlenecektir, temizlenmelidir.”
Açık söylüyorum Pala!
Siz kendinize yer açmak için bu ülkenin önünü ciltler dolusu palavra ve hurafeyle karartıp kapattınız. Sizin kapattığınız her gerçeği aydınlatmak için yer açma sırası bende. Yıllar önce savrulup yurtseverleri, Cumhuriyetçileri temizlemek üzere işe koyuldunuz. Siz, evet işte bu doğru, bir daha savruluyorsunuz. Ama biz, ihanetlerinize ve işgale karşı birleşen halk olarak, sizin taassubunuzdan kurtulup kendimize yer açıyor ve bayrağımız etrafında toplanıyoruz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.