'İhanete 'dur' demek için Kadıköy'deyim!'

1 Mayıs İşçi Bayramı, iktidarın tüm yıldırma politikalarına rağmen kutlanacak. İstanbul'daki sanatçılar, İşçi Bayramı'nı kutlamak için halkı Kadıköy'e çağırdı. 1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm Türkiye'de...

'İhanete 'dur' demek için Kadıköy'deyim!'
01 Mayıs 2014 Perşembe 06:45

17kadikoy

1 Mayıs İşçi Bayramı, iktidarın tüm yıldırma politikalarına rağmen kutlanacak. İstanbul'daki sanatçılar, İşçi Bayramı'nı kutlamak için halkı Kadıköy'e çağırdı.

1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanacak. Ankara'da Tandoğan'da, İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda işçiler ve halk tarafından kutlanırken, sanatçılar da yurttaşlarla beraber İstanbul Kadıköy'de olacak. Sanatçılar, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlarken, TÜSAK Yasa Taslağı'na da "Hayır" diyecekler. Sanatçılar yurttaşlara şöyle seslendiler:

Tunç Günbay: 1 Mayıs tüm dünyadaki emekçilerin bayramdır. Bu yüzden sanatçı da sanat yaptığından büyük bir emekçidir. 1 Mayıs emekçiye saygıyı gösteren bir gündür. Ben 1 Mayıs'ta Kadıköy'de olacağım. Tüm sanatçı dostlarımı da bu günde Kadıköy'e gelmelerini bekliyorum.

Seden Kızıltunç: Birliğe, kardeşliğe, emeğe tekrar "merhaba" demek için 1 Mayıs'ta Kadıköy'de olacağım. Kadıköy, aydınlığın son noktası. Tüm dostlarıma emek için çağrıda bulunuyorum.

Hasan Hüseyin Yalvaç: 1 Mayıs aydınlık, güzel bir dünya için çalışan tüm emekçilerin bayramıdır. Ben de bu 1 Mayıs'ta Kadıköy'de olacağım ve emeğe katkı sağlayacağım.

Osman Şahin: Emekçi insanların her gün bayramı olması gerekir. Dünya ve insanlık emeğin üzerine kuruludur. Uygarlık emek demektir. Emeğin olmadığı yerde hayat yoktur. Gelmiş geçmiş ne varsa oy sandığından çıkmamıştır. 1 Mayıs'ta tüm dostlarımı Kadıköy'de olmaya davet ediyorum.

'Sanatçıları emeği kutlamaya çağırıyorum'

Hüseyin Haydar: Bu 1 Mayıs sanatçılar için çok önemli. Sanatçı dostlarımı bu 1 Mayıs'ta Kadıköy'e çağırıyorum. Türkiye'nin işçi sınıfı 1 Mayıs'ta Kadıköy'de öncülük edecek. Sanatın emekçilerini yani, sanatçıları emeği kutlamaya çağırıyorum.

Muzaffer Akyol: 1 Mayıs, tüm dünyada işçi sınıfının haklarını daha iyiye ve daha ileriye taşımak için alanlarda verdiği mesajın yansımasıdır. Taksim meydanı Anadolu coğrafyasının merkezidir. Cumhuriyetin en önemli anıtının yaşatıldığı yerdir. Bunlara rağmen 77 katliamı unutulmaz bir olaydır. Benim gönlüm kutlamaların Taksim'de olmasından yana. Fakat bugünkü koşullarda gaz fişeği, TOMA'lar, panzerlerin konuştuğunu görüyoruz. Bu yüzden işçi sınıfının 1 Mayıs'ta Kadıköy'de olmasında fayda görüyorum.

'Emeğin savunulması için...'

Tülin Onat: Öncelikle vatan ve emeğin savunması için 1 Mayıs çok önemli. Diğer yandan başta TÜSAK olmak üzere çıkarılan yeni yasalara "dur" demek için orada olacağım. Tüm sanatçı dostlarıma sanat için, emek için çağrı yapıyorum. 1 Mayıs'ta ihanete "dur" demek için Kadıköy'de olacağım.

Ferhat Özgür: Kadıköy tarihsel doku açısından çok sembolik bir anlama sahip. Özellikle Haydarpaşa Garı'nın özelleştirilmesine karşı 1 Mayıs'ta pankart açıyoruz. Kadıköy'de 80'e yakın sanatçı atölyesi var aynı zamanda. Tüm dostlarımı bu 1 Mayıs'ta sanatına sahip çıkmak için Kadıköy'e bekliyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.