İbadet, ticaret ve ihanet


Mehmet Yuva

Mehmet Yuva

Okunma 29 Haziran 2016, 09:43

Bakıyorum da, birçok basın kuruluşu ve yazar Erdoğan ve yandaşlarının İsrail için söylediklerini tedavüle sokuyor. Hitler’e benzetmişti, terör devleti demişti, Müslümanların kutsal makamlarına postallarıyla giren barbar devlet sıfatını vermişti, Gazze’yi fosforla vuran çocuk-kadın katili ilan etmişti ve daha ne acıklı türküler okunmuştu deniyor ve AKP sultası ile Erdoğan’ın çelişki dolu olduklarını bu sayede göstermiş olduklarını sanıyorlar. Her şey ümmetin ulvi davası için sevgili kardeşlerim. Bunlar ümmet için çiğ tavuk bile yerler. Madencinin kaderinde ölüm varsa Münafık Kardeşlerin siyasetinde de usta rakkaslık var sevgili kardeşlerim. “Müslüman” Kardeşler Örgütlerini yıllardır Münafık Kardeşler, Dini-Dar Kardeşler veya Tabanı İbadet Ortası Ticaret Tavanı İhanet Örgütleri olarak boşuna arz etmiyoruz. Bunların ticari getirimi olan, sultada kalmalarını sağlayacak her şey için ayetleri vardır. Siyasi ve ticari varlıklarının daim olması için tüm araçları mubah kabul eder.

İSRAİL’İ İRAN’A TERCİH EDENLER
Atatürk düşmanı Akit gazetesi, İsrail ile yaşadıkları aşna fişneyi aklamak için Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesinin önemine sarılmışsa artık siz bunların nelere kadir olduklarını tahayyül edin. Bizzat bu kesimin borazanlarından duydum: “İsrail, İran’a kıyasla daha ehvendir. İsrail Ehli Kitap, İran Ehli Şeytan” Alevi-Şii nefreti bunların gözünü kör, yüreklerini vicdansız etmiş. Bu kindarlık bunlarda ne edep ne utanmanın zerresini bırakmamış. Şimdi gelelim mutabakat metnine. Netanyahu rejiminin Kâhini Odatv’de yazan Rafael Sadi Efendi mutabakatın Türkiye’ye neler kazandıracağını anlatan bir yazı kalem almış. Hepten boş vaatler. Efendisi Netanyahu, “muazzam etkileri olacak” havası atmış. Bir deli bir taş atmış kırk akıllı nedenini anlayamamış. Külliyen palavra.
Ben bilemem biat ettiğim Şeyhim, Reisim Erdoğan’ım, partim, velinimetim bilir mantığıyla yaşayan ve pervane hızıyla sürekli değişen, liderlerin aklanması için kraldan daha kralcı kesilen asalakların sundukları gerekçelere bakıyorsunuz kandırmaca ve palavradan ibaret yaldızlı yalanlar. Özür ne zaman ve nasıl dilendi bunu bir tek Reis biliyor. Obama şahidiymiş. Attıkları palavraların aksine Gazze’ye uygulanan abluka kalkmıyor. Ambargo da kalkmıyor. Gazze’ye gönderilecek eşyalar önce İsrail’e gelecek. Güvenlik soruşturmasının ardından İsrailli yetkililerin izin verdikleri eşyalar Gazze’ye ulaştırılacak. Yerli münafıkların göndereceği gıda, elbise ve ayakkabı taşıyan ilk yardım gemisi yükünü nereye boşaltacak? İsrail’in Ashkelon Limanına. Zaten Gazze’ye her gün İsrail üzerinden onlarca tır giriş yapıyor. Bunun için Roma Mutabakatına da gerek yoktu. İsrail askeri bilgi ve birikimi ile Türkiye’yi uçuracakmış. Uçurduğu günleri gördük yaşadık.
İsrail askeri istihbarat başkanı Herzl Hellavi IŞİD’in yenilmesi İsrail için felaket olur diyor. Bu zihniyetin hakim olduğu bir devletin Türkiye’ye ne hayrı olur. Avrupa’ya Türkiye üzerinden doğal gazını satacak böylece Türkiye ekonomisi canlanacakmış. Yılın nüktesi bu olsa gerek. Yahu siz coğrafya cahili misiniz muhasebe de mi bilmiyorsunuz? Kıbrıs ve Yunanistan ile resmi antlaşma yapmış olan İsrail binlerce kilometre daha ötede olan Türkiye ü-zerinden Avrupa’ya neden gaz satsın? Bu gazın türü Kokarca hayvanının dayanılmaz gazı olmasın.
Ha bir de turizm bombasını patlatacaklarmış. Yahu Hatay gibi, medeniyetler ve dinler şehri kabul edilen bir barış abidesinde sayıları bir avuç olan Musevi kardeşlerimize ait tarihi mezarın tahrip edildiği haberlerini okuyan İsrailli Yahudi sana neden gelsin? Bu vesile ile olayı yapanları lanetliyor Musevi kardeşlerimize ve cemaat başkanı aile dostumuz Şaul Cenudioğlu’na sabır ve metanet diliyoruz. Kusura bakmayın ama plajlarımızdan daha temiz, daha ucuz ve daha kumlu Akdeniz, Kızıldeniz sahillerine sahip İsrailliyi cezbedecek olan fazlalığın nedir?

FİLİSTİN KİMLERE KALDIN!
Erdoğan imzadan önce 14 yıl ekmeğini yediği Suriye’ye ihanet eden Münafık Kardeşler Örgütü mensubu kankası Halit Meşal ile bir araya gelmiş. Sonra adı var sanı yok misali olan Filistin devletinin başı Mahmut Abbas ile görüşmüş. Mutabakatın Filistin için hayırlı olacağını telkin etmiş. İsrail, Filistin ve Arap medyası, Erdoğan’ın, İsrail’in talebi üzerine, HAMAS’ın uslu çocuk olması için nasihatte bulunduğunu aksi takdirde Meşal’in kulağını çekeceğini iddia ediyor. Ya haram ya Filistin kimlere kaldın? Peki, İsrail ile sağlanan mutabakatın bir hikmeti var mı?
Olmaz olur mu: İsrail bahane Rusya şahane. Bunun ne anlama geldiğini yarın ele alacağız. Ayrıca, Marmara olayının vuku bulduğu Mayıs 2010’da 2 milyar dolar iken, 2015’te 6 milyar dolara ulaşan ticarete diplomatik kılıf giydiriliyor. Ayrıca her şerde bir hayır vardır. İsrail, Münafık kardeşler Örgütlerin yüzü ve cevherini teşhir eden mihenk taşı misali duruyor. “(Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.