Tekirdağ'da güçbirliğine ilk adım

Yerel Seçimlerde Güçbirliği Forumunda biraraya gelen 300'e yakın Tekirdağlı, oybirliğiyle aralarında belirledikleri en güçlü adayı destekleme kararı aldı. Foruma parti ve kitle örgütü temsilcileri de katıldı Tekirdağ'da...

Tekirdağ'da güçbirliğine ilk adım
31 Aralık 2013 Salı 11:13

8tekirdag

Yerel Seçimlerde Güçbirliği Forumunda biraraya gelen 300'e yakın Tekirdağlı, oybirliğiyle aralarında belirledikleri en güçlü adayı destekleme kararı aldı. Foruma parti ve kitle örgütü temsilcileri de katıldı

Tekirdağ'da yapılan Yerel Seçimlerde Güçbirliği Forumunda katılımcılar oybirliğiyle, yerel seçimlerde aralarında belirleyecekleri en güçlü adayı destekleme kararı aldı. Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan foruma, aralarında siyasi parti ve kitle örgütü temsilcilerinin de bulunduğu 300'e yakın yurttaş katıldı. Salonda sık sık "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları atıldı, hep birlikte Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu. Foruma Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural ve Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ konuşmacı olarak katıldılar.

'Başbakan siyaseten bitti'

Türkiye'de iki büyük tehlikenin baş gösterdiğini belirten Hüsamettin Cindoruk, Misakı Milli sınırlarının ve Cumhuriyet rejiminin ortadan kaldırılmak istendiğini söyledi. Gidişatı durduracak tek gücün halk olduğunu vurgulayan Cindoruk, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna değinerek, "Başbakan siyaseten bitmiştir. Türkiye'nin artık ondan kurtulma süreci gelmiştir" diye konuştu.

'Cumhuriyetimizi kazanmak için'

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever de "Cumhuriyetimizi yeniden kazanmak için CHP, MHP, İşçi Partisi ve yurtseverler olarak güçbirliği yapalım. Biz sandık pazarlığına girmeden Atatürk ve Cumhuriyet için güvenilir bir adayda birleşmek istiyoruz" diye konuştu.

Yatağan ve Zonguldak işçilerinin 24 Ocak'ta Ankara'ya yürüyeceklerini hatırlatan İlsever, yürüyüşte işçilerle birlikte olacaklarını belirterek, "Cumhuriyet ve emek kuvvetleri bu yürüyüşte birleşecek. Vatan millet, emek düşmanları Türk milletinin gerçek gücünü görecek" dedi.

Hem 'devrimcilik' hem 'milliyetçilik'

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ da "Türkiye'de eskiden kalma bir hastalık var. Sağcılar devrim sözcüğünden korkar, solcular milliyetçi sözcüğünden. Ama biz demiyor muyuz 'Atatürk'te birleştik' diye? Atatürk'ün altı okunda hem devrimcilik hem milliyetçilik hem de Cumhuriyetçilik var. O zaman her antiemperyalist Türk vatandaşı hem devrimci hem milliyetçi olmak zorundadır."

Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural da il il düzenledikleri Milli Anayasa Forumlarıyla, AKP'nin yapmak istediği anayasa değişikliğini çöpe attıklarını söyledi.

Sonuç bildirgesi

"Biz Tekirdağ'da toplanan CHP'liler, MHP'liler, İşçi Partililer ve diğer yurtsever siyasi partiler ile kitle örgütleri ve halk temsilcileri olarak, ilimizde Tayyip-Gül diktasını yenilgiye uğratmak için gücümüzü birleştiriyoruz. Bu amaçla oylarımızı Atatürk'te birleşen ve en güçlü adaya vermeyi kararlaştırdık. Ülkemizin AKP'den kurtulması için CHP, MHP, İP'nin yanı sıra diğer yurtsever partileri, demokratik kitle örgütlerini, vakıf ve dernekleri ve yurttaşlarımızı yerel seçimlerde güçbirliği yapmaya çağırıyoruz. Bu süreci ve kitle mücadelesini yürütmek üzere bir yönetim kurulu oluşturduk ve halkımızla birlikte mücadele azmimizi arttırmaya karar verdik."

Katılımcılar:

Tekirdağ Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, Tekirdağ Belediye Meclis Üyesi Vedat Kaçar, İşçi Partisi Tekirdağ İl Başkanı Zafer Şen, DP Tekirdağ Merkez İlçe Başkanı Zafer İnandılar, DP Hayrabolu ilçe sekreteri Ahmet Murçak, E. CHP Tekirdağ Merkez İlçe Başkanı Savaş Erdem, E. CHP Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Ali Aygör, TMMOB Temsilcisi Cemal Polat, Mimarlar Odası Şube Başkanı Gökhan Tanrıöver, Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Nural Ülker, ADD Çorlu Şube Başkanı Yüksel Gür, Emekçi Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Şahser Met.

İmdat Şahin


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.