IŞİD’in sorumlusu Erdoğan ve Davutoğlu

Laik bir hukuk devleti, tüm komşuları ile barış içerisinde bir Türkiye bize bırakılandır. Ancak Başbakan ve AKP bu Türkiye’yi dönüştürmeye çalışmış ve sonuçlarını görmüştür. Ulusumuz da gerçekleri görmektedir. Türkiye içeride...

IŞİD’in sorumlusu Erdoğan ve Davutoğlu
06 Ağustos 2014 Çarşamba 09:15

02isiderdogan

11 Haziran 2014 günü Musul’da bulunan Başkonsolosluğumuz IŞİD adlı dinci bir terör örgütü tarafından basılmış ve başta konsolosumuz olmak üzere 49 vatandaşımız bilinmeyen bir yere götürülmüştür. Aynı örgütün 31 TIR sürücümüzü de kaçırdığı bilinmektedir.
IŞİD, Irak Şam İslam Devleti adlı bir terör örgütüdür. Daha önce El Kaide örgütü ile birlikte olan bu teröristlerin yakın zamanda bu örgütten ayrıldığı ve daha katı eylemlere giriştiği görülmüştür. Suriye’de yaşanan acımasız terörün sorumlusu olan bu teröristlerin, öldürdükleri insanların vahşice  ciğerlerini çıkarıp kanlarını içtikleri basına yansımış olaylardır. Bu canavarca eylemleri yaparken, yaptıklarının İslam açısından doğru olduğunu, böylece İslama hizmet ettiklerini söylemektedirler. Suriye’de birçok kenti ele geçiren bu teröristler, şimdi Irak’a sızmışlardır. Hedefleri petrol kaynaklarıdır. Hedefleri mezhep çatışmasıdır.
Türkiye, Suriye’de süren bu kanlı savaşta teröristlerin yanında yer almış, Kuveyt ve Suudi Arabistan’tan elde ettiği para ve silahları bu teröristlere ulaştırmıştır. Suriye’de Esad yönetiminin yıkılması ve yönetimin bu teröristlere geçmesi için AKP ve Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin geçmişten gelen barışçı dış politikasına aykırı olarak büyük çaba göstermiştir. Adana sınırlarımızda MİT aracılığı ile Suriye’ye gitmek üzere yola çıkan silah yüklü TIR’lar, önce durdurulmuş, “devlet sırrıdır” diyerek daha sonra bırakılmıştır.
Suriye’de yüzlerce terörist silahları ile birlikte Türkiye’ye getirilmiş, burada kamplarda barınmaları sağlanmıştır. Bu yüzden sınır illerimizde halkımız acılar çekmiş, bu teröristlerin saldırıları ile yüz yüze gelinmiştir. Sınırlarımız delik deşik edilmiş, silahlı teröristler hiçbir sıkıntı çekmeden Türkiye’ye giriş çıkış yapmışlardır. Sonuçta hem Irak ve hem de Suriye sınırlarımız bu teröristler tarafından kuşatılmıştır. Güzel Yurdumuzun bu duruma düşmesine neden olanlar, Başbakan, Dışişleri Bakanı ve onların yürüttüğü dış politikadır.
Musul’da karşı karşıya bulunduğumuz durum, Başbakan Erdoğan’ın yürüttüğü dış politikadır. Para ve silah yollanarak desteklenen teröristler, sonunda silahlarını Türkiye’ye doğrultmuşlardır.
Laik bir hukuk devleti, tüm komşuları ile barış içerisinde bir Türkiye bize bırakılandır. Ancak Başbakan ve AKP bu Türkiye’yi dönüştürmeye çalışmış ve sonuçlarını görmüştür. Ulusumuz da gerçekleri görmektedir. Türkiye içeride de, dışarıda da bu sorunlarla başa çıkacak güçtedir. Teröristlere hak ettikleri yanıtlar verilecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın bu karanlık günler geçecek, ulusumuz hak ettiği aydınlık günlere kavuşacaktır.

Erol Ertuğrul


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.