Çatı çöktü

Evet, öngörülen çatı çöktü... Çünkü, Cumhuriyet ilkelerinden yoksundu... Çünkü, Atatürkçü, Cumhuriyetçi tabanlara, kitlelere hitap etmedi... Çünkü, onlar hiç ama hiç nazarıdikkate alınmadı... Çünkü,...

Çatı çöktü
15 Ağustos 2014 Cuma 11:30

02okur

Evet, öngörülen çatı çöktü...

Çünkü, Cumhuriyet ilkelerinden yoksundu...

Çünkü, Atatürkçü, Cumhuriyetçi tabanlara, kitlelere hitap etmedi...

Çünkü, onlar hiç ama hiç nazarıdikkate alınmadı...

Çünkü, bu proje emperyal bir proje idi...

Emperyalizmin uşaklığını yapan ve Türkiye'nin geleceği ile oynayan bu zatlar, ulusalcıları isyan ettirdi ve yanlış, adaletsiz,emperyal olan bu projeye karşı Türkiye'nin ve Cumhuriyet'in geleceği adına en doğal olan demokratik haklarını kullanarak pozisyon aldı ve aynı saflarda yer almadı...

Efendim, seçimi tatilciler, boykotçular kaybettirmiş. Belki nedenini kendinize sorup, özeleştiri yapmayacak mısınız?

Ulusalcılıktan yoksun, solu yok sayıp çareyi sağda, emperyalizmde arayanların sonu budur ve her zamanda böyle olacaktır...

Sizlere sesleniyoruz:

Lütfen Türkiye'nin ve Cumhuriyet'in geleceği adına,tıpış tıpış gider misiniz? Sizlere yakışanı da budur...

Aykut Bahçekapılı - ADD Duisburg

İnişler arka kapıdan

Eskiden toplutaşıma araçlarına( İETT, EGO, ESHOT dönemlerinde) ortadaki arka kapıdan binilir, kapı ağzındaki köşesinde görevli biletçiden bilet alınırdı! Biletini alan oturacak bir yer bulamazsa, uygun bir köşeye çekilir, binenler arttıkça kapı ağzında yığılma olur, biletçi de "Arkada birikmeyelim, önlere ilerleyelim!" derdi. Bu sözlere yaşamın diğer alanlarında da uyum gösterenler ilerlediler; ticarette, sanatta, sporda, devlet kadrolarında, özellikle de siyasette çok başarılı olarak hep önlerde yer aldılar! Şimdilerde biletçilik olgusu kaldırıldığı için, kamu taşıtlarına ön kapıdan binilip okuyucuya gösterilen kart ile geçilerek, orta kapıdan iniliyor!

Bu durumda siyasi partilerde önde yer alanların yararlı bir girişimde bulunamadıkları, başarılı olamadıkları, halka yararlı bir sonuç alamadıkları göz önüne alındığında, artık yığıntı yaptıkları ve başkalarına binme olanağı tanımadıkları ön kapıdan arka-orta kapıya doğru yönelip inme zamanları gelmiştir diye düşünüyorum.

Bu nedenle, kısaltılmış adlarıyla kullanılan İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel; elektrik özelleştirildi, tramvay ancak göstermelik, kaldı Tünel ve Otobüs), EGO (Elektrik Gaz Otobüs; elektrik de yok, gaz da!) ESHOT (Elektrik Su Havagazı Otobüs Tramvay; bir otobüsü kaldı) kısaltmaları geçersiz kalsa da kullanılmayı sürdürdükleri gibi, CHP ve MHP'nin de adlarını taşısalar bile uzaklaştıkları görülen ilkeleri olan Altı Ok ve Dokuz Işık doğrultusunda davranacak, kitleleri eski dönemlerindeki coşku ile sandıklara yönlendirebilecek kararlı, tutarlı ve ilkesel davranacak genç ve atak adlara gereksinimi vardır!

Bunun için inişler arka kapıdan!

Biletçi yok ama, artık katlanacak hali kalmayan halk biletinizi kesmek için dirençle ve dayançla beklemektedir.

Yahya Kemal Kaya

Erdoğan'a armağan

Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki mağlubiyetin sorumlusu; kimsenin istemediği, tanımadığı adayı önümüze çıkaran Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'dir. Tayyip Erdoğan'a karşı bütün millet birlik olmaya hazırken yapılan bu hata Erdoğan'ı en zor anında Çankaya'ya taşımıştır. Erdoğan'ın adaylığı İhsanoğlu'nun adaylığının açıklanmasının ardından ilan edildi. Kazanamayacağım korkusu İhsanoğlu ile sona erdi. Şimdi merak ediyoruz, kim fısıldadı İhsanoğlu adını?

Lale Sebo


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.