19 Mayıs’ta gaziler de gençlerle birlikte

Gaziler, Türkiye Gençlik Birliği’nin 19 Mayıs yürüyüşüne destek vereceklerini açıkladı. ‘Mustafa Kemal’in genç askerleri asla yalnız yürümeyecektir’ diyen gaziler, büyük yürüyüşte en ön saflarda olacak

19 Mayıs’ta gaziler de gençlerle birlikte
16 Mayıs 2016 Pazartesi 11:38

19 Mayıs’ta 10. yaşını kutlayacak olan Türkiye Gençlik Birliği’ni (TGB) bölücülüğe ve laikliğe yapılan saldırılara karşı gerçekleştirecekleri “Birinci Vazife” yürüyüşünde Gaziler de yalnız bırakmayacak. Gaziler, Doğu ve Güneydoğu’da PKK’ya karşı yürütülen operasyonlara destek olmak, teröre karşı duruşlarını göstermek için alanlarda olacak.
Gaziler, TGB’ye verecekleri desteği Aydınlık’a anlattı:
Kenan Demirel, 2002 yılında Muş, Malazgirt’te yaralanarak Gazi oldu. İstiklal Savaşı’nın Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başladığını hatırlatan Gazi Demirel şunları söyledi: “Türk milleti; 19 Mayıs ruhuyla, terörle mücadelede binlerce şehit ve bir o kadar da gazi verdi. Biz Gaziler; sözde ‘Kürt Açılımı’ politikasıyla başlayan süreçte Habur’da teröristlerin popstar gibi karşılanmasına, Doğu/Güneydoğu’nun PKK’nın kontrolüne teslim edilmesine karşı duruşumuzu göstermek istiyoruz. PKK’nın yığınak yapmasına göz yumup bugün şehitlerin gelmesine neden olanları protesto etmek için 19 Mayıs’ta ‘asil Türk gençliğiyle’ birlikle olacağız.”

ATATÜRK DEVRİMİNE BAĞLILIĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ
1995 yılında yaralanarak Gazi olan Ali Gümüştaş, “Türkiye; Atatürk’e ve devrimlerine düşmanlaşmış, emperyalizmin uşağı olma çabasında olan bir zihniyetle karşı karşıyadır. Bu zihniyet, emperyalizmin planlarına uygun olarak, ülkemizi bir savaşa sürüklemek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Dertleri, Türk milletinin yaşadığı büyük acılar değil, efendilerine hizmet ederek daha fazla mal, mülk yığmaktır. Bu yüzden biz Gaziler, Atatürk’ün devrimlerine bağlılığımızı göstermek için gençlerimizle birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.
Zafer Cömert, 1996’da Diyarbakır, Lice’de gazi oldu. Cömert, “Vatan ve millet için 20 yaşında Gazi oldum ve 20 yıldır tekerlekli sandalyede yaşamaktayım. Birçok arkadaşım kolunu bacağını kaybetti. Bu kadar fedakârlığa rağmen bizi yönetenler ne yaptı? Emperyalizmin kuklası olan Apo’yla görüşüp, pazarlık yaparak bize bu kanlı adamları iyi göstermeye çalıştılar. Verilen bunca şehidi ve Gazilerimizin çektiklerini göz ardı edep terör örgütünün itibarını, Türk milletinin itibarından daha fazla önemsediler. Bugüne kadar onlar konuştu, şimdi de biz konuşacağız. 19 Mayıs günü gençlerimizle birlikte yürüyerek bu gidişe dur diyeceğiz” dedi.
1993 tarihinde Siirt/Eruh/Dikboğazı kırsalında teröristlerle girilen çatışmada vurularak Gazi olan Ahmet Tarık Külege, şunları söyledi: “Bu ülkenin birlik ve beraberliği için hemen hemen her gün Şehit ve Gazi vermekteyiz. Memleketin her karışında şehitlerin ve gazilerin kanları var. Kanla yıkanan bu topraklar bizim için kutsaldır. Açılım adı altında bu kutsal topraklar için ödenen bedelleri yok sayanlar duysunlar: Türk milleti bir ve ayaktadır! 19 Mayıs günü gençlerimizle birlikte bizi bu duruma getiren düzene karşı yürüyeceğiz.”

TERÖRE KARŞI GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ
Zekeriya Gökyar, 1996 yılında Hakkâri/Şemdinli kırsalında Gazi oldu. Gazi Gökyar, AKP hükümetine şu soruları sordu: “Askerlerimizi şehit eden tonlarca patlayıcı maddenin döşenmesine neden göz yumdunuz? Neden PKK’nın bölgede güçlenmesine zemin hazırladınız? Gelinen noktada, PKK’nın güçlenmesinin ve her gün gelen şehitlerimizin tek nedeni terör örgütü ile yapılan pazarlıklardır. Bu ülkenin gençleriyle birlikte 19 Mayıs’ta omuz omuza yürüyecek ve teröre karşı asla geri adım atmayacağımızı bir kez daha ilan edeceğiz.”
Koray Gürbüz, 1998 yılında Siirt/Karadağlarda teröristlerle girilen çatışmada yaralanarak Gazi oldu. Gürbüz de 19 Mayıs için Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlattı: “‘Türk; yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.’ Bugünün gençleri için de görev: ‘Dünyayı aydınlatan güneş olmaktır!’ Türkiye’nin dört bir yanından gençler, bağımsızlık bayrağını yükseltirken, bedenlerini Türk milletinin ve Türk yurdunun bekası için feda eden Gaziler, elbette 19 Mayıs’ta gençliğin yanında olacaktır. Türk milletini tarih sahnesinden silebileceğini düşünenlere karşı sözümüzü tarihe kazıyoruz: Mustafa Kemal’in genç askerleri asla yalnız yürümeyecektir!”

HEDEFLERİ LAİK CUMHURİYET!
1986’da Kayseri Hava İndirme Tugayında görevliyken gazi olan Erten Acır, AKP’nin milli bayram düşmanlığına dikkat çekti. Acır, “AKP, milli bayramların kutlanmasını engelleyerek, milletimizin toplumsal bilincini ve bütünleşmesini dinamitlemek istemektedir. Karşı devrimci her taktik hamle, nihai hedefleri olan laik Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye yöneliktir. Ancak Türk milleti feda kültürüne sahip, büyük bir millettir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü söz konusu olunca milletin her evladı birer Mustafa Kemal olur. Bu büyük mücadelede davete, emre gerek yoktur! Vatanın birliği, milletin bekası ve bayrağın sonsuza kadar dalgalanması için bedenlerinin bir kısmını toprağa koyan Gaziler, Mustafa Kemal’in askerleri olan Türkiye Gençlik Birliği’yle beraber omuz omuza 19 Mayıs yürüyüşünde yer alacaktır.”


Etiketler; #tgb #19 Mayıs

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.