Suriye sınırına inen paralel helikopter

Hatay, Suriye’nin Halep-İdlib-Lazkiye vilayetlerine komşu bir vilayetimiz. İlçesi Yayladağı Suriye sıfır noktasında yer alır. Lazkiye-İdlib vilayetlerine açılan kapıdır

Suriye sınırına inen paralel helikopter
07 Ağustos 2016 Pazar 11:00

Mehmet Yuva
[email protected]

Hatay, Suriye’nin Halep-İdlib-Lazkiye vilayetlerine komşu bir vilayetimiz. İlçesi Yayladağı Suriye sıfır noktasında yer alır. Lazkiye-İdlib vilayetlerine açılan kapıdır. Suriye’ye karşı süren terör savaşında önemli bir karargâh. Bu güzergâhlardan Lazkiye ve İdlib vilayetlerine militan ve silah sevkiyatı daim oldu. Kaçakçılık ve her çeşit yasa dışı faaliyetlerin vuku bulduğu bir yer. Yayladağı, Reyhanlı, Kilis ve daha nice Türkiye hudut bölgesinden 6 senedir Suriye’ye ölüm ihraç edildi.

'VARSAYALIM KANDINIZ'
Erdoğan, Türkiye’yi kana bulayan, kaos ortamı yaratmak isteyen, bölmek isteyen, büyümesine çelme takan FETÖ örgütünün arkasındaki esas güce işaret ederken ABD ve Batı devletleri demiyor. Bunun yerine “üstakıl” tabirini kullanıyor. Hükümet yetkilileri daha cesur, terör saldırısında ABD ve CIA’nın rolüne dikkat çekiyor.
Sultanın sesi Yeni Şafak ve dostları ABD, Batı istihbarat örgütleri, Siyonist kuvvetler, MOSSAD, Barzani ve bölgedeki vekâlet savaşlarının mezhepçi, bölücü ve tahripkâr görevlerine vurgu yapıyor. Varsayalım ki, Suriye ve hatta Esad konusunda ABD, Batı, FETÖ ve devletin karar mekanizmalarına musallat olmuş görevliler Erdoğan ve çevresini kandırmış olsun.

TÖVBE EDEN DERS ALACAK
Varsayalım ki, kullandıkları mezhepçi, bölücü ve tahripkar söylem ve eylemlerini paralelci eski dostlarının tesiri altında kullanmış olsunlar. Devletin her kademesine taşınan bu cürüm şebekesi Rusya, Suriye ve daha nice konuda bunları yanlış yönlendirmiş olsun. Erdoğan bunlara verdiği destek ve gerçek yüzlerini erken teşhis edemediği için Türkiye’den özür diledi. Tövbekârın tövbesinin nasıl kabul edileceği aşikâr: Tövbe eden günahından ders alacak ve aynı günahı bir kez daha işlemeyecek.
Sahada yaşadığımız gelişmeler; “devlette ya paralelcilerin halen görevlerini ifa ediyor ya da tövbekarlar gaflet ve dalalet içinde veyahut Türkiye’de emir-komuta zincirine riayet eden bir devlet yürürlükte değil” diyecek cinsten.

MİLLETLE ALAY MI EDİYORSUNUZ?
Sultanın sesi ve emniyet birimlerinden iyi haber devşiren Yeni Şafak gazetesi cumayı cumartesiye bağlayan gece bir son dakika haberi olarak Hatay-Yayladağı’nın Suriye sınır noktasına iki ABD savaş helikopterinin indiği yönünde haber yaptı. Haberde;
“Helikopter trafiği 2 saat sürdü. Yeni Şafak’a bilgi veren kaynaklar gelişmeleri takip ettiklerini ve durumun resmi olarak bilgileri dâhilinde olduğu bilgisini verdi. Sınıra sıfır noktaya inen helikopterlerin amacına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Yayladağı Çayırlı mevkiine inen helikopterlerin intikalinden önce ilçede elektrik ve internet bağlantısının kesik olması dikkati çekti. Son iki gündür bölgede ABD insansız hava araçlarının gözetleme uçuşu yaptığı bilgisi mevcut. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 9 general ve birçok üst düzey subay halen firari durumda. Mevcut hareketliliğin bu konu ile ilgili olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor” denildi.
Kaynaklar, ABD helikopterlerinin orada bilgileri dahlinde olduğunu paylaşmış. Kaçan 9 darbeci general teröristi ve bir çok üst düzey subayı arıyor olabilirlermiş. ABD bölgede İHA’larını bu sebeple uçurmuşmuş. Milletin aklı ile alay mı ediyorsunuz? Darbenin arkasında ABD’yi işaret et, “İncirlik merkezi üs idi” de, ardından darbeyi yapan “çocuklarını” Suriye hudut bölgesinde aramak için ABD helikopterlerini tavzif et. Saf keriz misiniz, manyak mısınız, şizofrenlik vaka mısınız, yoksa riyakâr mısınız?
ABD Suriye ordusunu Halep’te esir alıp, en son dakikaya kadar meşgul edip Türkiye’nin “kırmızı çizgisi” olan Fırat’ın Batı yakasında yer alan tüm bölgeyi müttefiki PKK-YPG için almak niyetinde. Menbiç artık onların kontrolünde. Bu bölgeyi Halep-Afrin ile birleştirmenin planlarını yapıyor.

TÜRKİYE’Yİ DE SURİYE’Yİ DE ABD BÖLÜYOR
Şimdi soruyoruz...
15 Temmuz’un arkasında olduğu söylenen üstakıl ABD, Batı, CIA ve MOSSAD’ı işaret eden Erdoğan ve yandaş medya bu kuvvetlerin Suriye’yi bölen ve terörize eden kuvvetler olduğunu bilmiyor mu? Biliyorsa bu kuvvetlere karşı 6 senedir mücadele eden, ülkesinin birliği ve bütünlüğünü korumaya çalışan Suriye ordusuna karşı sergilediği olumsuz tavrı nasıl okumalı? Halep ve İdlip’te konumlanmış olan silahlı örgütleri halen koruması ve beslemesi yaman çelişki değil midir?
Halep düşerse savaşın ve terörün tüm Suriye’yi kaplayacağını söyleyen, Suriye, Türkiye ve bölgeyi etnik ve mezhep temelinde parçalamak isteyen ABD’nin bu hassas dönemde Suriye sınırına indirme yapması ve bunun Türk yetkililerin bilgisi dâhilinde yapılması nasıl açıklanır?
Bu helikopterler silah, mühimmat ve personel mi taşıdı? Bölgeden adam mı kaçırdı? Başka bir ülkenin hele ki 15 Temmuz’da parmağı olduğunu söylediğiniz bir ülkenin helikopterleri nasıl oluyor da ülkenizde cirit atıyor? Suriye’de söndürmek istediğinizi iddia ettiğiniz ateşe benzin döken bir ülkenin sınırınızda operasyon yapmasına nasıl izin verirsiniz?
Sinekten bal dini-dardan demokrasi ve ikinci istiklal savaşı çıkmaz diyenleri haklı çıkartan eylemlerinizden vaz geçmediğiniz sürece, sizi kandırmış olabilirler halen kandırıyor olabilirler ama herkesi uzun bir süre kandıramazsınız.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.