Gerçek bu haritalarda

Fransa halkı ve Avrupa halkları, büyük bir yalanın kumpasına çekilmektedir. Bu çapta bir psikolojik savaş, ipleri Batı’nın elinde olan IŞİD, Yemen El Kaide’si gibi terör hücreleri için yapılıyor olamaz

Gerçek bu haritalarda
13 Ocak 2015 Salı 14:00

Hasan Bögün
Görüşleri ne olursa, Charlie Hebdo mizah dergisinde ve arkasından meydana gelen terör olaylarında ölenlere iki kat üzülüyoruz. Birincisi insan olarak yaşamları haince sona erdirildiği için. İkincisi iğrenç bir psikolojik savaşın malzemesi yapıldıkları için. Düşünün, Suriye’de dört yıl boyunca bebek, kadın, yaşlı genç 200 bin insan öldürüldü. 18 Temmuz 2013’te kendi vatanlarını savunmak için toplanan Suriyeli yöneticiler, Fransa istihbaratının da içinde yer aldığı bombalı tertiple öldürüldü. Irak’ta savaşta ölen 1,5 milyon insadan başka, savaşın devamı olarak sürügelen olaylarda ve uranyum bulaşması gibi arazlardan her gün onlarca kişi ölüyor.
İnsanlığın gözleri önünde meydana gelen bu ölümler karşısında Batı’nın yürekleri nasırlı. Paris’te 20  kişi hain terör saldarılarında ve çatışmalarda ölünce, 50’ye yakın başbakan ve devlet adamı, Batı medyası ve kamuoyu Paris’e taşındı. Böylesine göstere göstere psikolojik savaş, adalet duygusunu yerle bir etmekle kalmıyor, tiksinme duygusunu da ayağa kaldırıyor.
AVRUPA’YA KUMPAS
Suç ne kadar büyükse, yalan da o kadar büyük olmalı. Büyük suç küçük yalanla örtülemez. Büyük yalanın ise büyük maliyeti olur, küçük suçlar için harcanmaz. Fransa halkı ve Avrupa halkları, büyük bir yalanın kumpasına çekilmektedir.
Bu çapta bir psikolojik savaş, hiç de IŞİD, Yemen El Kaide’si gibi ipleri Batı’nın elinde olan ve hâlâ varlıklarını sürdürüyorlarsa Batı açısından kullanım değerleri sona ermemiş terör hücreleri için yapılıyor olamaz. Paris’in göbeğinde, adı insanlık için değerli cumhuriyet sözcüğünden gelen meydanda bir gövde gösterisi yapıldı. Gövde gösterisini tasarlayan Atlantikçilerin hedefinde IŞİD ve Yemen El Kaide’si mi var? Buna inanan varsa saftır. 
Terör saldırılarını planlayan Atlantikçilerin hedefi başta Rusya ve Suriye olmak üzere Avrasya’dır. IŞİD ve El Kaide gibi terör örgütleri, işte o hedefi meşru göstermek için yaşatılıyor. IŞİD’in ve El Kaide’nin yokedilmesini isteseler, önce IŞİD ve El Kaide ile çarpışan Suriye ve Irak’tan ellerini çekerler.
ABD İSTİHBARATI AKTİF 
Nerede yalan imalatı varsa, ABD mutlaka içindedir. Medyada çıkan haberlere göre, Fransa’daki olayların başından itibaren Amerikan istihbaratı çok aktif. Muhtemelen başka devletler de Fransız istihbaratına destek verme girişiminde bulunmuştur. Medyada bu yönde bilgi yok, ama Amerikan istihbaratının “aktif müttefikliği” vurgulanıyor. Soru şu: Amerikan istihbaratının saldırılardan ne kadar önce aktifleştiğine ilişkin bilgiler ne zaman ortaya dökülecek?
Gerçek, köşeye taşıdığımız iki haritada gizli. Birinci harita Sovyetler Birliği’nin dağıldığı 1990 yılına ait. NATO ve Varşova Paktı ülkelerinin sınırlarını gösteriyor. O sırada yapılan anlaşmalarda, NATO’nun bu sınırların doğusuna doğru genişlemeyeceği taraflarca imza altına alınmıştı.
İkinci harita ise, NATO’nun 2009 yılındaki sınırlarını gösteriyor. Görüldüğü gibi ilgili bütün tarafların imza koyduğu anlaşmalar delik deşik olmuş. ABD, bu sınırların da ötesine geçerek, Ukrayna ve Gürcistan’ı da NATO’ya dahil etmek istiyor. Almanya, Gürcistan’ın NATO’ya alınması için yapılmak istenen oylamayı engelledi. Arkasından Rusya’nın Tiflis’e kadar askeri harekâtı, rüyayı bitirdi.

FOTOĞRAFTAN NE ÇIKACAK?
Şimdi Ukrayna’da bunun çatışması yaşanıyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ukrayna’nın NATO’ya alınmasına direnmeyi sürdürebilmek için, kendi ekonomisine de zarar veren Rusya’ya yaptırımları kabul etti. Fakat Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’nin bir hafta önce yaptığı açıklama, Almanya ve Fransa’nın yaptırımları kaldırmaktan yana olduklarını gösterdi.
Paris saldırıları, Merkel’e ve Hollande’ye “ayağınızı denk alın” uyarısıdır. Yaptırımların kalkması ABD’nin Ukrayna siyasetini de NATO’nun genişlemesini de çıkmaza sokar. Şimdi Paris Cumhuriyet Meydanı’nda gösterilen fotoğraftan ne çıkacağı önemli. Merkel ve Hollande yaptırımları kaldırma eğilimini mi sürdürecekler, yoksa ABD’ye boyun mu eğecekler?

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
amed21 - 6 yıl önce
o kadar haber okudum aklı başında tek yorum bunu gördüm
Avatar
Zort - 6 yıl önce
"paris saldırıları, merkele ve hollandeye ayağınızı denk alın” uyarısıdır."
kesinlikle doğru. hem youtube'da hem sözcü'de yazdım bunu, daha ilk andan itibaren. bazı yazarlar başka yöne çektiler ama gerçek, hollande'a gözdağı verildiği yönündedir.
Avatar
Misafir - 6 yıl önce
bu tahlilde eksiklikler var. sultanahmet saldırısını hesaba katmıyor. halbuki çok acık ki iki saldırı bağlantılı. saldırılar nato'yu genişletmek gibi çok stratejik bir amaca değil daha yakın bir amaca hizmet ediyor olmalı. suriyenin nükleer silah geliştirdiği haberlerini yaymaya başladılar tesadüf değil.
Avatar
Misafir - 6 yıl önce
"bu çapta bir psikolojik savaş, ipleri batının elinde olan işi̇d, yemen el kaidesi gibi terör hücreleri için yapılıyor olamaz" ama yeni bir kara savaşı başlatmak için pekala yapılabilir. gerekçe de hazır "suriyenin nükleer silahları (!) cihadçıların eline geçecek"... merkel hollande hedefi çok uzak düşüyor çok daha yakın ve acil hedefler varken...
Avatar
Yorumcu - 6 yıl önce
kara harekâtı dünya savaşı çıkarır. suriye'ye kara harekâtı olursa rusya kafkasya'daki barut fıçısının fitilini ateşler. yanlış hesap bağdat'tan döner. ermeni azeri sınırında yaşanan çatışmalar kanımca batıya gözdağı niteliğindedir.
Avatar
Misafir - 6 yıl önce
zaten amaç rusyayı kuşatmak olsa bile öncelikle suriye'nin düşürülmesi gerekir. rusyanın akdenizde müttefiki olduğu sürece rusya kuşatılmış olmaz ki?
Avatar
Adem topal - 6 yıl önce
ökuzun altinda buzagi ariyanlar
Avatar
ulkucu - 6 yıl önce
Hollande ve merkel iside mudahele etmeyince zorla ettirdiler iste.