TCDD’den Atatürk'e büyük ayıp -(TAMAMI)

PDFYazdır

Haydarpaşı Garı'ndaki tak yenileme bahanesiyle Atatürk'ün TCDD ile özdeşleşmiş fotoğrafı kaldırıldı. Vatandaşlar; "Demek ki Atatürk’ün fotoğraflarına dahi tahammül edemiyorlar, Cumhuriyetin kazanımlarının saldırıya uğradığı bu dönemde Atatürk resminin kaldırılmasını çok manidar" diyerek tepki gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ayrı bir önem verdiği ve üzerinde titizlikle durduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Haydarpaşa Garı - Kadıköy bağlantı yolu üstündeki takı, yenileme bahanesi ile değiştirerek, takın üzerindeki Atatürk’ün fotoğrafını kaldırdı. Atatürk’ ün tren penceresinden dışarıyı seyrederken çekilmiş ve TCDD ile özdeşleşmiş olan resmin kaldırılması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 150. yıl takı olarak bilinen takın değiştirilmesine vatandaşlar, adının başında "Türkiye Cumhuriyeti’’ olan Devlet Demiryollarının, Türkiye Cumhuriyeti kurucusunun resmini kaldırmasına tek bir anlam verebiliriz, sabah makamlarına gelirken akşamda evlerine giderken o takın altından geçiyorlar demek ki Atatürk’ ün resmine dahi tahammül edemiyorlar, Atatürk ilke ve devrimlerinin, Cumhuriyetin kazanımlarının saldırıya uğradığı bu dönemde Atatürk resminin kaldırılmasını çok manidar buluyoruz’’ dedi.

Taktan habersiz müdür yardımcıları
Konuyla ilgili olarak takın değiştirilmesinden sorumlu TCDD 1. bölge emlak ve inşaat servis müdürlüğüne giden muhabirimiz, servis müdürü Arif Tezel’ i bulamadı. Müdür yardımcısı Niyazi Albayrak ise kendisinin göreve yeni başladığını orada bir takın bulunduğunu bile bilmediğini belirtti. Diğer Müdür yardımcısı Nesih Yalçın ise muhabirimize takın eski halinin çekildiği bir fotoğrafın olup olmadığını sordu, muhabirimiz takın eski halinin fotoğrafını gösterince Müdür Yardımcısı Nesih Yalçın ‘’ bırakın takın üzerinde Atatürk resminin olduğunu bu takın renginin kırmızı bile olduğunu bilmiyordum, o takı bizim servis müdürlüğümüz değiştirdi, servisteki arkadaşlar bir proje getirdiler bizde onay verdik eski halini bilmediğimizden dolayı Atatürk resmide sehven kalkmış oldu’’ diyerek olayı geçiştirmeye çalıştı. 

 

Son Güncelleme: Cuma, 16 Eylül 2011 13:13
 

Kategorideki tüm içerikleri görmek için tıklayınız