Kozmik Oda yayını Jammer'la engellendi

Kozmik Oda baskını sırasında Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan İsmail Hakkı Pekin, Hakim Kadir Kayan’ın ‘akıllı telefon’ kumpasının Jammer cihazıyla engellendiğini anlattı.

Kozmik Oda yayını Jammer'la engellendi
11 Mayıs 2015 Pazartesi 09:18

Aydınlık / Ankara
ESKİ Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin son çıkan “Dikkat Cemaat Çıkabilir KOZMİK ODA”  kitabında “Bülent Arınç’a suikast” gerekçesiyle Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ait “Kozmik oda”ya düzenlenen baskınla ilgili ayrıntıları anlattı.
Baskın sırasında Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan Pekin olayı, “TSK’nın başına çuval geçirme” olarak değerlendirdi ve bu işte en büyük rolü F tipi örgütün üstlendiğini belirtti. Pekin kitabındaki “Kozmik Oda baskını” bölümü ile ilgili ayrıntıları Aydınlık’la da paylaştı. Baskınla ilgili şu bilgileri verdi:
HAKİM KAYAN İMZALAMADI
Kozmik Oda’ya girerken bir kağıt imzalatılır. Bu kağıtta, “Burada gördüklerinizi not etmeyin, başkalarına söylemeyin. Aksi takdirde Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 258. Maddesine göre işlem görürsünüz” notu vardır. Hakim Kadir Kayan kendisine uzatılan o belgeyi imzalamadı. O zaman imzadan imtina ettiğine dair bir evrak imzalaması istenildi. Onu da reddetti. Oysa kötü niyetli olmayan birinin bu belgeyi imzalamasında hiçbir mahsur yoktu. Kozmik Oda operasyonunda kilit ve kozmik adam Mustafa Bilgili’ydi. Hakim Kayan’ı onun yönlendirdiğini tespit ettik. İnceleme sırasında Hakim Kayan bir liste ile geldi. Gerekenler yapıldı. Ertesi gün daha büyük bir liste ile karşımıza çıktı. Bölge Başkanlığındaki arkadaşların anlattığına göre Bilgili Hakim Kadir Kayan’a talimat veren bir savcıydı. Hiyerarşik olarak kabul edilemez bir şekilde Savcı Bilgili’nin, Kadir Kayan’a “Şu şu evraklar kalsın, şu şu evraklara bak” diye talimat veriyordu.
Harddiskten imaj alınması esnasında üç kişilik bir heyet oluşturuldu. Bunlardan biri Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığından Albay Nazım Demirkol’du. TÜBİTAK’tan Bilgisayar Mühendisi Barış diye bir arkadaşı getirdiler. Bir de Adalet Bakanlığından bir hakim. Onların nezaretinde bilirkişi hüviyetindeki polisler imaj alıyor. İmaj alınırken polisler TÜBİTAK’tan gelen Bilgisayar Mühendisi Barış’ı çağırıyorlar ve ona baskı yapıyorlar. “Seninle daha çok işimiz olacak” diyerek işbirliği yapmasını telkin ediyorlar. Ona bazı vaatlerde bulunuyorlar. Bu mühendis bu işten rahatsız olmuş. Polislerin kendisinden ne istediklerini hem Genelkurmay Başkanına, hem de bana anlattı.
AKILLI TELEFONLA GİRMEK İSTEDİ
Kayan Kozmik Oda’ya beraberinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden aldığı bir cep telefonunu sokmak istedi. Bu telefonla dışarıya naklen yayın yapmak istediğini tespit ettik. Bunun üzerine görevli arkadaşlar cep telefonu ile girmesine izin vermediler. Ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polisin verdiği bilgisayarla içeri girmek istedi. Kayan’ı getiren aracın şoförü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli bir komiser. Böylece TEM Şubede ne kadar adam varsa Seferberlik Bölge Başkanlığına sokmaya çalışıyorlar. Ama bizim görevlilerimiz Kadir Kayan’ın kendisinden başka bir görevli ile ve yanında cep telefonu ile girmesine izin vermediler. Bunun üzerine Savcı Mustafa Bilgili, cep telefonunun sokulmasında ısrar etti. 
Israrları kuşkumuzu derinleştirdi. Kirazlıdere’ye Jammer cihazı gönderdik. Seferberlik Bölge Başkanlığı binasının yanında çalıştırdığımız sinyal kesici ile telefonları çalışamaz hale getirdik. 
JAMMER’LA ENGELLEDİK
Eğer Jammer cihazını yerleştirmesek, cep telefonundaki casus programla, bilgisayardaki bilgileri dışarıda bir bilgisayara transfer edeceklerdi. Kayan’ın Cemaat’in doğrudan adamı olduğu düşüncesinde değilim. Ama kendini Cemaat’e alenen kullandırttığı da sonraki gelişmelerle ortaya çıktı. Kayan, Mustafa Bilgili ve polis tarafından yönlendirilmiş olarak gelmişti. 
4 TEMMUZ'DA SADECE ÇUVAL GEÇİRİLMEDİ, TÜRKMENLER ÖLDÜRÜLDÜ
4 Temmuz 2003’te Süleymaniye’de Amerikalılar sadece Türk askerinin başına çuval geçirmedi. Baskında el koydukları belgelerde yer alan Türkmen liderler tek tek öldürüldü.
Pekin “Dikkat Cemaat Çıkabilir KOZMİK ODA”  kitabında ABD askerlerinin 2003 yılındaki Süleymaniye baskını ile ilgili bilgilere de yer verdi. Süleymaniye’de Türk Özel Kuvvetleri’nin karargahına düzenlenen operasyonda sadece Türk askerinin başına çuval geçirilmediğini kaydeden Pekin baskını ve sonrasını şöyle anlattı:  
“Amerikalıların baskın düzenlediği yerde Türkmenlerle ilgili arşivler vardı. O isimlerin gizliliği çok önemliydi. Ne yazık ki o arşiv imha edilemeden Amerikalıların eline geçti. Türkmenlerin gizli örgütlenmesi deşifre oldu. Kasalarda saklanan Özel Kuvvetler tarafından hazırlanan Kerkük Türklerinin teşkilatlanma şemalarını aldılar. Daha sonra o listede yer alan Türkmen liderleri teker teker öldürüldü. Kimisi suikasta kurban gitti. Kimisi şaibeli trafik kazalarında yaşamını yitirdi.”
PEKİN'İN KİTABI MECLİS GÜNDEMİNDE
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Pekin’in”Kozmik Oda” adlı kitabında yer alan Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan ile ilgili iddiaları TBMM Gündemine taşıdı.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ertuğrul Özkan - 4 yıl önce
dava da taraf olan savcinin mahkemedeki hakim'e emir verebildiği tek ülke herhalde bizim ülkedir. savci hakime emir veriyor...inanilir gibi değil....
Avatar
Ferit AVAR - 4 yıl önce
toz duman dağildikça, gerçekler ortaya çikiyor.