\\\"\\\"/

Türkmenler Y'ala'nladı

Bakan Efkan Ala'nın TIR'la ilgili açıklamasını Suriyeli Türkmenler yalanladı. Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcı Abdullah, "Türkmenlere yardım getiren bir TIR yok" dedi.

Hatay'da MİT'in kontrolündeki TIR için "Orada Türkmenler var. TIR'da Türkmenlere giden yardımlar var. Herkes işini bilecek. Siz içini biliyor musunuz?'' diyen İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı Türkmenler yalanladı. Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin El-Abdullah, "Türkmenlere yardım getiren bir TIR yok. Geçen hafta İsviçre'den içinde kıyafet olan bir TIR geldi. Zaten bu durdurulan TIR'ın güzergâhını kullanmıyoruz" dedi. Abdullah, Ankara'nın kendilerine yardım yollamadığını vurgulayarak şunları belirtti: "Ankara'dan ne başka bir yardım ne de silah yardımı alabiliyoruz. Biz sadece Türkmenlere vermeyiz diyorlar. Bizim orada askerlerimiz (Türkmenler) savaşıyor. Türkiye, askerlerimize 1 cent bile vermedi" diye konuştu. Bir diğer Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Mustafa ise "Bakan Ala'nın TIR meselesiyle ilgili demecini gazetelerden gördüm. Benim böyle bir yardımla ilgili bir bilgim yok."

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile beraber çekilmiş fotoğrafları olan Suriye Türkmen Hareketi Sekreteri Rami Karaali, "Böyle bir yardımla ilgili bir bilgim yok. Ben de televizyonlarda gördüm bu açıklamayı" diyerek, bir bilgisi olmadığını vurguladı.

Masum Gök

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×