\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\"/

‘Tayinini çıkarırım demişti, çıktı'-(TAMAMI)

AKP Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, ‘Tayinini çkaracam’ demişti, Emniyet Müdürü Albayrak merkeze alındı

Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak, Emniyet Müdürleri Kararnamesi’yle merkeze çekildi. Albayrak, Niğde’de çete soruşturması yapan savcılıkça, gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Aydınlık, bu operasyonun ardından Albayrak’ın bir yıl önce yaşanan bir olay nedeniyle AKP Niğde teşkilatı yöneticileriyle tartışmalı olduğunu ortaya çıkarmıştı. Yaşananların ardından Niğde TV’ye konuşan AKP Millletvekili Muharrem Selamoğlu, Albayrak için Tayinini çıkaracağım demişti.

‘AKP’liler intikam peşinde’

Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi, arefe günü Abdullah Gül’ün onayından geçti. Kararnameyle 17 ilin emniyet müdürü merkeze çekildi.

Aydınlık, merkeze çekilen Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak’ın AKP’lilerle tartışmalı olduğunu 23 Temmuz 2011 tarihli AKP’liler intikam peşinde başlıklı haberinde gündeme getirmişti. Albayrak, 22 Temmuz’da çıkar amaçlı, silahlı suç örgütü kurma ve üyesi olma iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Abdulkadir Polat’ın tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ettiği Aybayrak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

‘Tayinini çıkaracağım’

Aydınlık, operasyonun ardından Albayark’ın yakın çevresiyle görüşmüştü. Albayrak’ın görevde olduğu dönemde pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attığını belirten kaynaklar, Albayrak’ın AKP’lileri makamından kovduğunu anlatmıştı. Yaşananlardan sonra Niğde TV’ye konuk olan AKP Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, Albayrak için Emniyet müdürünün tayinini çıkaracağım demişti.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner71