\\\\\\"\\\\\\"/

AKP'nin yeni reklam filmi uzayda çekilmiş
AKP mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi çalıntı olduğu iddialarıyla gündeme gelen seçim şarkısının ardından televizyonlara verdiği reklam videosuyla da tartışma yaratacak.

AKP'nin yayınlanmaya başlayan reklam videosunda, “Medeniyet mimarlarımızdan aldığımız ilhamla, ülkemizi kalkındırmak şehirlerimizi marklaştırmak için büyük işleri hep birlikte hayata geçirdik. İnsanımızın yaşadığı şehirde mutlu, huzurlu ve güvende olması için eserler ürettik. Ülkemize okullar, üniversiteler, yurtlar, hastaneler, duble yollar, tüneller, kavşaklar, hava limanları, barajlar, enerji tesisleri, adalet sarayları, spor tesisleri, kent ormanları gibi sayısız eser kazandırdık” deniliyor.

Videoda 12 yıllık AKP iktidarında açılan üniversitelerin niteliği düşük eğitiminden veya YÖK yönetmeliği değişikliğiyle üniversitelerin sesinin nasıl kısıldığından bahsedilmiyor. Yüz binlerce öğrencinin yurt ve barınma sorununun söz konusu bile edilmediği reklam filminde öğrencilerin evlerine karışacak kadar ileri giden baskıcı ahlak anlayışının dayatılmasının esamesi okunmuyor. Hastaneye ulaştırılamayan Küçük Muharremler, maden göçüğünde 3 kuruş kazanabilmek için can veren emekçiler, kahraman ilan edilen polislerin katlettiği Ali İsmailler AKP'nin icraatları arasında sayılmıyor.

Önceki iktidarların başlattığı tünelleri açmakla övünen, ağaçları, ormanları katlederek yaptığı duble yollarla böbürlenen AKP, 12 yılda Cumhuriyetin kazanımı kamu kuruluşlarını 3-5 kuruşa yabancılara nasıl peşkeş çektiğini, sular altında kalan havalimanlarını, çöken duble yolları anlatmıyor.

Diktiği en büyük adalet sarayını propaganda malzemesi yapan AKP, o taş yığınının içindeki adaletsizlikten, kendi değimleriyle 'kurulan kumpaslar'a içeri atılan yurtseverlerden bahsetmiyor.

Açtığı spor tesisleriyle övünen iktidarın reklam filminde her yıl daha da artan doping skandalları kendine yer bulamıyor.

Kısacası bu reklam filmi 12 yıllık AKP iktidarını hiç ama hiç anlatmıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner71