Kayseri’de Türkiye Gençlik Birliği’ne saldırı -(TAMAMI)

PDFYazdır

Kayseri’de F tipi 15 kişilik ülkücü bir gruptan çirkin saldırı

TGB il başkanını darp ettiler

 

Kayseri Ülkü Ocakları üyeleri bir süredir TGB’lilere sözlü tehditlerde bulunuyordu. Ülkücüler, Erciyes Üniversitesi önünde masa açan TGB üyesi gençlerin faaliyetlerini “Burası bizim, siz masa açamazsınız” diyerek engellemeye çalışıyordu. Aralarında Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Özhan’ın da bulunduğu ülkücüler, 31 Aralık günü TGB Kayseri İl Başkanı Sinan Sungar’a saldırdı. Yaklaşık 15 ülkücünün saldırısına uğrayan Sungur, olayı hafif sıyrıklarla atlattı.

‘Cahiller linçten anlar’

Olay sonrası Aydınlık’a konuşan Sinan Sungur, 10 gün öncesinde de ülkücülerin saldırıda bulunduklarını belirterek görüşüp konuyu kapattıklarını anlattı. Sungur, şunları kaydetti: “31 Aralık günü ben üniversitede sınavdan çıktım. TGB binasına giderken, binanın yakınlarında pusu kurup, saklanmışlardı. Daha sonra üzerime saldırdılar.”

TGB’nin internet sitesinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “TGB’nin etkili, kararlı ve milyonları harekete geçiren mücadelesi karşısında yaya kalan F tipi ‘ülkücüler’ TGB Kayseri Başkanı Sinan Sungur arkadaşımıza saldırdılar. Cahiller linçten anlar. Gladyo’nun bazı ‘Ülkücü’leri TGB üzerine sürmesi ihtimal dâhilindedir.

‘AKP’nin yedek lastikleri’

Silivri’de tutulan Engin Alan ve Hasan Attila Uğur yanlarında F tipi ‘ülkücüleri’ değil, barikatları aslanlar gibi yıkan TGB’lileri bulmuştur. Bizler Türkiye özlemi olan, bin yıllık kardeşliği savunan anti-emperyalist samimi Ülkücülerin varlığını biliyoruz. Ama camianın geneline sesleniyoruz; Üzülmek yetmez, bunları bir kambur gibi sırtınızda taşıyamazsınız. Erhan Özhan gibileri bu teşkilatta yer buldukça AKP’nin yedek lastiği görevi dışında hiç bir şey yapamazsınız.”

Son Güncelleme: Cuma, 04 Ocak 2013 12:43
 

Kategorideki tüm içerikleri görmek için tıklayınız