Taraftar grupları Alsancak Stadı için yürüyor

Yazdır

Cumartesi, 15 Kasım 2014 07:09

izmirtaraftar

Geçmişte Akdeniz Oyunları ve Dünya Üniversite Oyunları gibi iki büyük organizasyona ev sahipliği yapmasına rağmen, şimdilerde sıradan bir lig maçı oynanacak stat bile bulunamayan İzmir’deki tesis sorununa isyan eden futbolseverler, bugün meydanlara inecek

Alsancak Stadı’nın kapatılması ve Atatürk Stadı’nın bakıma alınmasıyla İzmir takımlarının iç saha maçlarının kilometrelerce uzakta oynanmasına tepkiler büyüyor. “İzmir Tribün Emekçileri” adı altında birleşen Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor ve Karşıyakalı taraftarlar, kentte yaşanan krize dikkat çekebilmek için saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda bir protesto yürüyüşü yapacak.

Geçen hafta yaptıkları ortak açıklamada, “12 yıllık iktidarında Türkiye’nin dört bir yanına onlarca stat yapıp İzmir’i görmezden gelen de, 10 yıldır kentin belediye başkanlığını yapıp stat kazandırmayan da, spora duyarsız kalan iş adamı da bizim için bir” mesajı veren taraftarlar, pankart, döviz ve sloganlarla tepkilerini dile getirecek. Futbolseverler, Uzundere, Gürsel Aksel, Yalı, Çiğli ayrımına girmeden yeni statların bir an önce yapılmasını, Atatürk ve Alsancak statlarının da yenilenmesini talep edecek.

GÖZTEPELİLERDEN ÇAĞRI

İzmir’in diğer takımları gibi Göztepe de bu hafta ki maçını 504 kilometre uzaktaki Sakarya’da oynamak zorunda kaldı. Göztepe Yalı Taraftar Derneği, maç öncesinde İzmir’in Belediye Başkanlarına taraftarların maça gidebilmesi için kampanya başlatmaları çağrısında bulundu ancak olumlu tepki alamadı. Göztepe taraftarlarının sesini Emekli Albay Hasan Atilla Uğur duydu ve destek olmak istediğini söyledi. Göztepe Yalı Derneği Başkanı konuyla ilgili verdiği demeçte, “Sesimizi ilk olarak İzmir’i ve İzmirlileri seven Emekli Albay Hasan Atilla Uğur komutanımız duydu ve destek olmak istediğini söyledi. Böylesine güzel bir desteği bizlere hissettirdiği için kendisine Göztepe taraftarları olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da Göztepe taraftarlarına destek verdi.

Şenözhür, “Göztepemizin bağlı olduğu ve Yalı Grubuna otobüs verilmesin diye kesin talimat verilen Konak Belediyesi ve onun gibi kulaklarının üzerlerine yatan Belediye Başkanlarımıza da buradan tekrar sesleniyoruz: Gün olur devran döner herkes unutur Göztepe unutmaz!” diyerek destek olmayan Belediye Başkanları’na seslendi.Başkan Şenözhür, “Bütün İzmirlileri, bütün futbolseverleri üstlerinde formaları, boyunlarında atkıları, ellerinde Türk Bayrakları ile büyük mitingimize bekliyoruz” diyerek, İzmirlileri Cumartesi günü saat 15.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan taraftar mitingine çağırdı. Taraftarların mücadelesine bir çok kitle örgütü ve İşçi Partisi de destek verdi.

Özlem Haktanırlar / İzmir

Son Güncelleme: Cumartesi, 15 Kasım 2014 08:41
 
 

Sayfa 1 / 213