\\\\\\\"\\\\\\\"/

K. Irak sevdası Kirpi'yi vurdu -(TAMAMI)

İşçi Partisi, maaşlarını alamadıkları için iş bırakan BMC işçilerini ziyaret etti. İP Genel Başkan Yardımcısı Turgay Şen ile sohbet eden işçiler, “Üretim yapan bu koskoca fabrika, Kirpi üretmeye başlayınca mali krize girdi” dedi

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay Şen, Bornova İlçe Başkanı Sedat Güven ve yüzü aşkın İşçi Partisi üyesi , İzmir BMC Fabrikası’nda 12 gün önce iş bırakan işçileri ziyaret ederek moral verdi. BMC İşçiler ise grubu, “BMC bizimdir, bizim kalacak” ve “Kirpiyi durdurma, askeri vurdurma” sloganları ile karşıladı.

Petrol ticareti

İşçilere seslenen Tugay Şen, işveren Mehmet Emin Karamehmet’in Kuzey Irak’ta Barzani’yle petrol ticareti yapmak istediğine dikkat çekerek, “Siz inanıyor musunuz Karamehmet’in maaşlarınızı ödeyemeyecek durumda olduğuna? Bu fabrikada ülke savunmamız için kritik öneme sahip olan Kirpi de üretiliyor. Üretiminin yüzde 90’u bitirilmiş olan kirpiler, şimdi kenarda bekliyor. Kirpi’nin üretilmemesi bölücü terörle mücadelede ordumuzu zayıflatır. BMC Fabrikası’nın üretip Türk Silahlı Kuvvetleri’ne satacağı Kirpi’lerin ederi, işçilerin maaşlarını ödemeye yeter. Mehmetçiklerimiz şehit olurken, Kirpi üretemeyen BMC’nin durumuna seyirci kalanların vicdanları hiç sızlamıyor mu?” dedi. Şen, yapacakları her eylemde İşçi Parti’nin BMC işçilerinin emrinde olacağını söyledi.

Sorunlar kirpiyle başladı

Mayıs 2012’den beri maaşlarını düzenli alamayan ve son dönemde de maaşları ödenmeyen işçiler, yaşananları Aydınlık’a değerlendirdi.

BMC işçisi Mustafa Kemal Kozan: “Ben bu fabrikada 7 yıldır çalışıyorum . Ne zaman Kirpi üretmeye başladık, o andan itibaren maaşlarda sıkıntı yaşanmaya başladı. Üç yıl önce ihaleye girmiştik. 700 kirpiyi teslim etmiştik, 300 kirpi daha teslim edecektik. Nasıl oldu anlamadım. Üretim yapan bu koskoca fabrika, Kirpi üretmeye başlayınca mali krize girdi” diya konuştu.

TSK neden sessiz

BMC işçisi Mustafa Atsız: “AKP’li milletvekillerinin durumdan haberi yokmuş, çoban bile maaş alamadığımızı biliyor” dedi: “10 aydır maaş almadığımızı sağır sultan duydu.

AKP’liler bilmiyormuş, öyle dediler. Tabii ki inanmadım. Biz bisküvi değil, kirpi üretiyoruz. Karamehmet maaşları ödeyemedi, iktidarının kirpilere sahip çıkması lazım. Askerlerimiz yaşasın istiyoruz.”

BMC işçisi Ümmet Bilgiç: “Bu sorun sadece İzmir’in sorunu değil, tüm ulusun sorunudur. Türk Silahlı Kuvvetleri sessiz kalıyor, iktidar susuyor. Bastığımız topraklar bizim, bu vatan bizim. Evlatlarımız, Mehmetçiklerimiz ölmesin, burnu kanamasın. Şehit ailelerinin de desteğini bekliyoruz, onlar da gelsin hep beraber mücadele edelim” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner71