\\\\\\\\\"\\\\\\\\\"/

Kamplarda tecavüz edilen Suriyeli kadınlar anlatıyor  3 yaşında kızımla tehdit ettiler-(TAMAMI)

Türkiye’deki kamplar tecavüz uğradıklarını belirten Suriyeli kadınlar Suriye devlet televizyonuna konuştu. Kadınlar, silahlı teröristler tarfından nasıl tecavüze ve maruz bırakıldıklarını anlattı.

Adının Fatıma olduğunu belirten kadın şunları söyledi:

Silah tehdidiyle göçe zorlandık

"Cisreşşuğur'da gösteriler yapan devlete ve vatandaşlara ait mülklere saldıran silahlı bozguncular, bizleri tehdit ederek kentten göç etmeye zorladı. Askerlerin gelip ortalığı yerle bir edeceğini ve Cisreşşuğur’daki kadınlara tecavüz edeceklerini söylediler.

"Korkudan dört çocuğumu alıp komşularımla birlikte Hurbatulcavz’a gittik. Orada güven içinde olmayı umuyorduk. Ama orada çok silahlı adam vardı. Bir gece orada konaklamak zorunda kaldık.

Bizleri Türk otobüsleri götürdü

"Türkiye’den Hurbatulcavz’a iki otobüs geldi. Otobüslerle Türkiye’deki kamplara gittik. İlk iki gün bizleri iyi karşıladılar. Bizlere iyi yemekler veriyorlardı. Aradan altı gün kadar geçince, kötü muamele etmeye başladılar.

"Bozgunculardan Cisreşşuğurlu ailesi kötü bir üne sahip Samer Asfur, Muhammet isimli şahısla beraber çadırımıza gelip, benimle konuşmak istediklerini söyledi. Onlarla gittim. Samer bana saldırıp tecavüz etmeye çalıştı. Yanında üç çirkin koruması da vardı. Ona engel olmaya çalıştığımda, yanındakilerle birlikte zorla elbiselerimi üzerimden çıkarmaya çalıştı.

"Ertesi gün de çağırttılar, gitmedim. Bunun üzerine Samer, yanında iki kişiyle birlikte gelip beni zorla götürdüler. İkinci defa bana tecavüz ettiler.

Kızlarımla tehdit ettiler

"Samer’e Suriye’ye dönmek istediğimi söyledim. Bana cep telefonuyla çıplak halde, bana tecavüz ettiklerinde kaydettikleri görüntülerimin ellerinde olduğunu söyleyerek, kalıp istedikleri her şeyi yapmamam halinde, aynı şeyi 13 yaşındaki büyük kızıma ve 3 yaşlarındaki küçük kızıma yapmakla tehdit ettiler.

"Aradan beş gün geçtikten sonra, Samer bana kamplardan sorumlu Türklerin beni çağırttıklarını ve yanlarına gitmemi istediklerini söyledi. Samer beni Türk birine teslim ederek ondan para aldı. Daha sonra tıpkı Samer’in yaptığı gibi bazı Türkler de bana tecavüz ettiler.

"Türkiye'deki  kamplarında 70’ten fazla kız çocuğuna tecavüz edildi. Bizlere kahrın, zulmün ve açlığın her türlüsü yaşatıldı. Kamplardaki tüm çocuklar hastaydı. Hatta iki çocuk ishalden dolayı yaşamını yitirdi."

Önünde kızlarıma tecavüz ettiler

Kızları tecavüze uğrayan annelerden biri de televizyona şöyle konuştu:

"Kamptaki bazı Türkler, gözlerimin önünde komşum Fatıma’ya ve iki kızım Fatıma ile Vefa’ya saldırdılar. Tecavüz ederken de görüntüleri kaydettiler. Eğer tüm söylediklerini yerine getirmezsek, görüntüleri yayacaklarını söyleyip yine tehdit ettiler. Silahlı bozguncular Suriye’ye dönmememiz için bizi zorladılar."

Vaatlerle kandırdılar

Tecavüze uğrayan Vefa başına gelenleri şöyle anlattı:
"İlk iki gün bizlere iyi davrandılar. Bize yemek ve konserve verdiler. Daha sonra askerlerin Cisreşşuğur’a girdiğini ve her yeri yıkıp mahvettiğini, oraya dönen herkesin de askerler tarafından öldürüleceğini söylediler. Evlerimize dönmeye cesaret edemedik. Bize ayrıca durumlarımızı iyileştireceklerini ve para vereceklerini, Cisreşşuğur’a dönmememizi, Suriye özgür olana dek Türkiye’de kalmamızı söyleyerek bizleri kandırdılar.

İlaç vererek tecavüz ettiler

"Beş gün kadar sonra silahlı adamlar çadırımıza girdi ve bizden onlarla gitmemizi istediler. Bizlere iltihaplar ve karın ağrıları için olduğunu söyleyerek hap verdiler. İlaçları aldığımızda başımız dönüyordu. İki gün sonra bizleri başka bir çadıra götürdüler. Orada çirkin ve silahlı kişiler vardı. Orada bize tecavüz ettiler. Bana tecavüz edilirken, başkaları görüntüleri kaydediyordu. Ben ve beraberimdekiler orada kalmazsak, görüntüleri Cisreşşuğur’da ve her yerde yaymakla tehdit ettiler. Akrabalarımızdan birilerinin bu görüntüleri görmesinden korktuk."

Tehdit ederek işkence yaptılar

Tecavüze uğrayan annenin küçük kızı Fatıma da "Türkiye’deki kamplarda bazı silahlılar bize tecavüz edip, bizleri Türklere sattı. Zorla haplar içirdikten sonra görüntülerimizi çektiler. Görüntüleri yaymakla bizi tehdit ettiler ve bizlere vurup işkence yaptılar. Memleketimize dönmek için çok defa uğraştık. Ama silahlılar bizi engelliyor ve bize tecavüz ederken çektikleri görüntüleri yaymakla tehdit ediyorlardı" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner71